Aktualności
„Na Akord” po raz 6!
dodano: 05.10.2018
Dnia 13 października 2018 r. Krasnostawski Dom Kultury organizuje VI Okazjonalny Przegląd Akordeonistów ,,Na Akord”, początek w Sali Widowiskowej o godz.17:00. „Na Akord” to największa na Lubelszczyźnie impreza promująca muzykę akordeonową.
Czytaj więcej
Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC w Zamościu
dodano: 05.10.2018
Już po raz dwunasty Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej ISAAC (International Society for Augmentative and Alternative Communication) ogłosiło PAŹDZIERNIK Międzynarodowym Miesiącem AAC.
Czytaj więcej
Konie nie gwiazdorzą
dodano: 05.10.2018
Niestraszny im chłodny Wieprz, który muszą forsować raz po raz. Nie prychają na kolejne duble. Nie wybrzydzają nad workiem owsa. Kawaleryjskie konie – gwiazdy powstającego na Lubelszczyźnie historycznego filmu „Ostatni Bój” - dzielnie znoszą trudy planu zdjęciowego.
Czytaj więcej
Październikowa korekta rozkładu jazdy
dodano: 05.10.2018
21 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta w rozkładzie jazdy pociągów. Dla podróżnych gotowe będą nowe, wygodne perony m.in. na warszawskiej linii obwodowej. Zmiany w rozkładzie pozwalają na zaplanowanie kursowania pociągów przy jednoczesnym prowadzeniu prac modernizacyjnych na sieci kolejowej. Informacje o zmianach są już dostępne w Internecie.
Czytaj więcej
#RęcePreczodDzieci
dodano: 05.10.2018
7 października w kilku miastach pod wspólnym hasłem #RęcePreczodDzieci odbędą się demonstracje przeciwko bezkarności kościelnej pedofilii w Polsce.
Czytaj więcej
XIX Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
dodano: 03.10.2018
Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów – śpiewających i recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie – do udziału w XIX Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów.
Czytaj więcej
Zatrzymani sprawcy rozboju
dodano: 03.10.2018
Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 35-latku. Zaatakowali go na dworcu przy al. Tysiąclecia. Wykręcili mu ręce i zabrali pieniądze, telefon i papierosy. Towarzysząca sprawcom kobieta okazała się poszukiwana. Sprawę prowadzą policjanci z II komisariatu, którzy udowodnili im kolejne przestępstwo.
Czytaj więcej
Firma PwC zaprasza do udziału w jesiennym spotkaniu w ramach programu Polski Czempion – Lublin
dodano: 03.10.2018
Program Polski Czempion promuje i wspiera polskie przedsiębiorstwa, które eksportują i inwestują zagranicą lub mają w planach ekspansje zagraniczną. Program opiera się na cyklicznych spotkaniach o charakterze merytoryczno – networkingowym.
Czytaj więcej
Redakcja „IT w Administracji” nagradza za wsparcie i rozwój Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej!
dodano: 03.10.2018
25 października w trakcie pierwszego dnia Konwentu Informatyków Polski Wschodniej redakcja miesięcznika „IT w Administracji” wyróżni jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wspierały i rozwijały Sieć Szerokopasmową Polski Wschodniej.
Czytaj więcej
Powodzenie rozmów z podwykonawcami Astaldi. Od jutra ruszą wypłaty
dodano: 03.10.2018
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Infrastruktury oraz w rozmowach z mediami zrelacjonował przebieg popołudniowego spotkania w siedzibie PKP PLK w Warszawie. Na rozmowach spotkali się przedstawiciele rządu oraz kolei z podwykonawcami na przebudowie linii kolejowej z Lublina do Dęblina. – Przebiegały one w bardzo dobrej merytorycznej atmosferze. Przez ponad godzinę członkowie zarządu PKP PLK i ja odpowiadaliśmy na pytania podwykonawców, których w sumie na sali było kilkudziesięciu, zdecydowanie ponad pięćdziesięciu – mówił wojewoda. – Pytania dotyczyły wszystkich zastrzeżeń ze strony podwykonawców, którym firma Astaldi – nieuczciwie zachowująca się w stosunku do mieszkańców Lubelszczyzny, w stosunku do PKP PLK jako inwestora i do podwykonawców – zalega kilkadziesiąt milionów złotych.
Czytaj więcej
Aktualności
więcej-
Ukradł rower bo nie chciał chodzić na piechotę
- Zatrzymano akcyzowego pasera i nielegalny towar za ćwierć miliona zł
- Fałszywa tożsamość na granicy: Mołdawianie zatrzymani dzięki Entry/Exit
- Bezpieczny Senior. MCPR zaprasza na bezpłatne warsztaty
- Weekend z 23. Festiwalem Millenium Docs Against Gravity
- Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
- ZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
- Zamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (151)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (19)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
