Tech-Max SP2 Original z Tomaszowa Lubelskiego w Finale Światowym WRO 2025 w Singapurze!
dodano: 20.11.2025Tomaszów Lubelski, 5 listopada 2025 r. — Drużyna robotyczna Tech-Max SP2 Original w składzie Kornel Słoboda i Szymon Stefanik ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim zakwalifikowała się do Finału Światowego World Robot Olympiad (WRO) w konkurencji Robo Mission Junior. Najlepsi młodzi konstruktorzy z całego świata spotkają się w Singapurze w dniach 26–28 listopada 2025 r.
Awans do światowego czempionatu zespół wywalczył, zwyciężając w maju Finał Polski WRO w Lublinie. W Singapurze Tech-Max SP2 Original zmierzy się z reprezentacjami z ponad 100 krajów z 7 kontynentów.
Wyjazd drużyny na finały jest możliwy dzięki wsparciu partnerów, sponsorów oraz rodziców uczestników. Serdecznie dziękujemy za zaufanie, zaangażowanie i realną pomoc w spełnianiu sportowo-inżynieryjnych marzeń młodych konstruktorów.
Partnerzy i sponsorzy:
• Województwo Lubelskie — „Lubelskie. Smakuj Życie!”
• Urząd Miasta Tomaszów Lubelski
• Stowarzyszenie LTM – „Lubię To Miasto”
• ASTOR
• Kopalnia Węgla Kamiennego „Bogdanka” (LW Bogdanka)
• PEKAO Faktoring
• Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski
• TwójRobot.pl
• Stonik – usługi brukarskie
• PGKiM Tomaszów Lubelski
• A. Leśny – Skład Budowlany Bełżec
• SŁAWEX
• TRAX
• Rodzice zawodników (wsparcie organizacyjne i finansowe)
Czym jest Robo Mission Junior?
Uczestnicy projektują, budują i programują autonomiczne roboty, które w ograniczonym czasie wykonują zadania na specjalnej macie. W dniu zawodów pojawiają się niespodziankowe modyfikacje misji, weryfikujące kreatywność, odporność na stres i szybkość iteracji.
O Finale Światowym WRO
World Robot Olympiad to jedna z największych olimpiad robotyki dla dzieci i młodzieży na świecie. Łączy rywalizację, innowacje i pracę zespołową, rozwijając myślenie logiczne, inżynierię i programowanie.
Głos opiekuna drużyny
— „Chłopcy wykonali w tym sezonie ogrom pracy: setki iteracji konstrukcji, precyzyjne dostrajanie algorytmów i analiza każdego milimetra przejazdu. Start w Finale Światowym to spełnienie marzeń i świetna lekcja inżynierii w praktyce.” — Mateusz Stefanik, trener zespołu Tech-Max SP2 Original.
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (597)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (57)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
100 lecie Parafii Polskokatolickiej w Zamościu
dodano: 03.06.2026W tym roku Parafia Polskokatolicka p.w. Serca Jezusowego w Zamościu przy ul. Odrodzenia 16 obchodzi Jubileusz 100 - lecia istnienia Parafii.
Zobacz materiałWypadek 13-latka na hulajnodze elektrycznej
dodano: 27.05.2026Do wypadku drogowego z udziałem hulajnogi elektrycznej doszło wczoraj w Tyszowcach. 13-letni kierujący jednośladem siedząc na głośniku muzycznym, który przewoził na hulajnodze, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, uderzył przednim kołem w krawężnik i upadł na jezdnię. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność!
Zobacz materiałOdpowie za organizację nielegalnej migracji i handel narkotykami
dodano: 03.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku skoordynowanych działań operacyjnych, zatrzymali 27-letniego obywatela Polski. Mężczyzna był zaangażowany w organizowanie nielegalnej migracji przez granicę z Białorusią, a nadto w jego miejscu zamieszkania zabezpieczono ponad 2,2 kilograma mefedronu o wartości rynkowej przekraczającej 130 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)