Trzecia ogólnopolska akcja Policji "Poszukiwany". 104 osoby zatrzymane na Lubelszczyźnie
dodano: 20.11.2025104 osoby zatrzymane na Lubelszczyźnie to efekt dwudniowej ogólnopolskiej policyjnej akcji wymierzonej w osoby ukrywające się przed polskimi organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości. W działaniach wzięło udział ponad 1000 policjantów z lubelskiego garnizonu, których wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych są osoby poszukiwane zarówno listami gończymi, jak i nakazami doprowadzeń wydanych przez polskie sądy i prokuratury. W ramach akcji zatrzymanych zostało 7 obcokrajowców.
W dniach 17 i 18 listopada b.r. przeprowadzono ogólnopolską akcję koordynowaną przez Komendę Główną Policji, której celem było zlokalizowanie i zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. Na terenie województwa lubelskiego w czynnościach udział wzięło łącznie ponad tysiąc policjantów, których wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej.
Mundurowi sprawdzili w sumie ponad 900 adresów, pod którymi mogli przebywać poszukiwani.
W wyniku dwudniowych intensywnych działań na Lubelszczyźnie zatrzymano łącznie 104 poszukiwanych. Wśród nich są podejrzani lub oskarżeni o popełnienie przestępstw, ale również skazani na kary pozbawienia wolności.
Na podstawie nakazów doprowadzeni w ręce policjantów wpadło 95 poszukiwanych (w tym 6 obcokrajowców). Z kolei na podstawie listów gończych zatrzymano 9 osób (w tym jednego obcokrajowca). 55-letni obywatel Libii zostal zatrzymany przez lubelskich "łowców głów" w Częstochowie za kilka przestępstw przeciwko mieniu, główinie oszustwa. Do odsiadki ma ponad 8 miesięcy, dodatkowo usłyszy zarzuty kolejnych oszustw.
Na tzw. „nielegalnym pobycie” na terytorium RP ujawniono 3 osoby. Jedna z nich podawała funkcjonariuszom fałszywe dane.
Po zatrzymaniach poszukiwani trafili do Aresztów Śledczych lub Zakładów Karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące lub lata.
Jednym z zatrzymanych był 27-letni mieszkaniec powiatu ryckiego poszukiwany listem gończym. Mężczyzna, podejrzany o dwa włamania i uszkodzenie mienia, wpadł na terenie powiatu garwolińskiego, gdzie ukrywał się na jednej z posesji przed organami ścigania. 27-latek trafił już do Aresztu Śledczego w Lublinie, gdzie będzie oczekiwał na dalsze czynności procesowe.
Innym zatrzymanym jest poszukiwany za kierowanie gróźb 39-latek, którego zatrzymali policjanci z Lubartowa. Do odsiadki ma 10 miesięcy pozbawienia wolności. Z miejsca zamieszkania został przetransportowany do Aresztu śledczego w Lublinie.
nadkomisarz Anna Kamola
Aktualności
więcej-
Wypadek na quadzie
- Rozpoczął się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
- Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- Daria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
- POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
- III Zamojski Orszak Dziejów
- Seniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (33)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (53)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nowe boisko przy SP nr 3 już gotowe
dodano: 31.07.2026Spełniło się moje marzenie. To dla mnie tak ważny dzień, że aż serce mi wali – mówiła z radością Maria Mołdoch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu podczas ostatecznego odbioru nowego wielofunkcyjnego boiska, które powstało przy tej szkole.
Zobacz materiałPolicjantka z Zamościa zwyciężczynią Maratonów Kresowych MTB
dodano: 29.07.2026Podkom. Monika Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open podczas wyścigu kolarskiego Maratony Kresowe MTB, który odbył się w Janowie koło Chełma. To kolejny sukces naszej koleżanki potwierdzający jej doskonałą formę i sportową pasję.
Zobacz materiałBędzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze
dodano: 31.07.2026Wykonawca został wybrany już jakiś czas temu, a dzisiaj (31 lipca) Rafał Zwolak wraz z Katarzyną Bucior, skarbnikiem Miasta Zamość podpisali w Lublinie umowę na 120 tys. zł dofinansowania, dzięki któremu przy ul. Sadowej powstanie bezpieczne, aktywne przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów.
Zobacz materiałZderzenie Opla z rowerzystą zarejestrował miejski monitoring
dodano: 27.07.2026Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim. 37-letni rowerzysta został potrącony przez skręcającego w prawo Opla. Wstępne ustalenia wskazują, że to kierujący jednośladem nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania osobówki. Rowerzysta trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)