Zmiany w PKD
dodano: 07.02.2025Od 1 stycznia 2025 r. zmieniła się Polska Klasyfikacja Działalności.
W praktyce przedsiębiorcy, którzy mieli firmę w 2024 r. powinni sprawdzić jak zmieniły się kody PKD dotyczące ich działalności, celem podania kompletu kodów z PKD 2025. Z kolei rozpoczynający działalność w 2025 r. już muszą stosować PKD 2025 r., rejestrując firmę w CEIDG.
W związku z powyższym wszystkie rodzaje wniosków dotyczące wpisów przedsiębiorców w CEIDG składane po raz pierwszy po w/w dacie, muszą zawierać zmianę wpisu w sekcjach określających rodzaje działalności ze wskazaniem wszystkich nowych kodów PKD.
Aktualności
więcej-
Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
- Obowiązek rejestracji obiektów noclegowych
- Targi Edukacji i Pracy
- Program stypendiów MON - edycja 2026/2027
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (37)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (429)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nie daj się naciągnąć na fałszywy „program emerytalny”
dodano: 27.04.2026Oszuści znowu podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzwonią do starszych osób i podają się za pracowników ZUS. Następnie wysyłają SMS-y z prośbą o wpłatę pieniędzy na wskazane konto bankowe.
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiałZwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
dodano: 12.05.2026Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu realizuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych zwiększeniu odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przedsięwzięcia organizowane są we współpracy z przedstawicielami administracji samorządowej, służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe.
Zobacz materiał„Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
dodano: 20.05.2026Celem akcji jest zwiększenie świadomości dziewcząt, młodych mam, seniorek oraz wszystkich kobiet na temat znaczenia regularnych badań profilaktycznych, szczególnie w kierunku chorób nowotworowych, takich jak rak piersi. Wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szanse na pełne wyleczenie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)