Przejęte 112 kg marihuany, zatrzymane 3 osoby i zlikwidowany magazyn narkotyków
dodano: 05.09.2022Dzięki współpracy funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymano podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski. Podczas szeroko zakrojonych działań przejęto transport narkotyków, a także zlikwidowano w Warszawie magazyn, w którym przechowywane były środki odurzające. Łącznie zabezpieczono ponad 112 kg marihuany wartej ponad 5,5 mln zł, a także mienie należące do podejrzanych o wartości 200 tys. zł. Gdyby narkotyki trafiły na czarny rynek, mogłyby zostać podzielone na ponad 100 tys. porcji dilerskich. Okoliczności śledztwa wyjaśnia Prokuratura Krajowa w Lublinie.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wpadli na trop osób, zajmujących się przemytem narkotyków. Okazało się, iż policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji również od jakiegoś czasu rozpracowywali gang zajmujący się przemytem środków odurzających na ogromną skalę. W efekcie dalszych czynności obie służby połączyły siły i pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wszczęto śledztwo dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu narkotyków z Hiszpanii do Polski.
Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że zabronione substancje były skrzętnie ukrywane pomiędzy legalnym frachtem, aby utrudnić ich wykrycie podczas ewentualnej kontroli. Wszystko wskazuje na to, że jednorazowo transportowano ponad 50 kg narkotyków.
Szeroko zakrojone działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG i Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziły do ustalenia pojazdu użytego do przemytu. W toku dynamicznych czynności, zatrzymano 2 osoby i przejęto 79 kg marihuany. Była to partia narkotyków, która dotarła do Warszawy z Hiszpanii ukryta w meblach. Kolejną część marihuany, tj.: 33 kg ujawniono w miejscu zamieszkania trzeciego zatrzymanego, także w Warszawie. Jedno z pomieszczeń było wykorzystywane jako magazyn narkotyków. Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 112 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 5,5 mln zł. Ponadto ujawniono i zabezpieczono majątek należący do podejrzanych wart ok. 200 tys. zł oraz nielegalną amunicję. W trakcie akcji, wsparcia udzielili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił jednemu z zatrzymanych zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami marihuany. Pozostali dwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości marihuany. Warto przypomnieć, iż przestępstwa te są zagrożona karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Szopena z ulicą Majdańską w Tomaszowie Lubelskim. Jak wstępnie ustalili policjanci 85-letni tomaszowianin kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącym rowerzystom wjeżdżając w nich. W wyniku zdarzenia 21-letnia mieszkanka gminy Ulhówek i 26-letni mieszkaniec gminy Werbkowice kierujący jednośladami odnieśli obrażenia ciała i trafili do szpitala.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia, byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśnią tomaszowscy policjanci.
Rowerzyści stanowią grupę tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.
sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (593)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (56)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
dodano: 11.06.2026Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło 8 i 9 czerwca w działaniach na terenie województwa lubelskiego ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnej migracji cudzoziemców. Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców.
Zobacz materiałFontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
dodano: 30.05.2026Została uruchomiona na majówkę, ale teraz jest wyłączona. Fontanną na Rynku Wodnym w Zamościu muszą się zająć serwisanci firmy, która kilka lat temu instalowała w niej nowy system. Bo dysze zostały czymś bardzo mocno zapchane.
Zobacz materiał2050 fałszywych dokumentów
dodano: 30.05.2026To liczba podrobionych i przerobionych dokumentów zatrzymanych od początku roku przez strażników granicznych z Podkarpacia. W Korczowej wykryto wczoraj przerobioną książkę Interbus.
Zobacz materiałPrzesyłki kurierskie pod specjalnym nadzorem
dodano: 16.06.2026• Kontrole funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w sortowniach firm kurierskich zakończyły się ujawnieniem nielegalnych wyrobów. • Zabezpieczone zostały m.in. narkotyki, podróbki, farmaceutyki i wyroby tytoniowe.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)