Aktualności
Oszuści wykorzystali konto bankowe do transferu pieniędzy
dodano: 01.12.2022
Nastolatek umieścił na portalu ofertę sprzedaży kurtki. Pieniądze za towar miał otrzymać po weryfikacji konta na portalu. W tym celu przekazał dane do logowania na rachunek. Jak się okazało dane przekazał oszustom, którzy wykorzystali jego konto do transferowania środków pochodzących z innych przestępstw.
Czytaj więcej
„Przyjazna Energia-22” - terytorialsi w gotowości do wsparcia w czasie kryzysu
dodano: 01.12.2022
W dniu 29 listopada br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT wspólnie z PGE S.A. Dystrybucja realizowali ćwiczenie w ramach operacji pk. „Przyjazna Energia-22”. Celem ćwiczenia jest gotowość do zasilania kluczowych obiektów oraz miejscowości w energię elektryczną na wypadek wystąpienia przerwy w dostawie prądu.
- Wielokrotnie już udowadnialiśmy, że nasze motto „Zawsze gotowi, zawsze blisko” to nie tylko piękne słowa. Żołnierze WOT nieustannie szkolą się, aby skutecznie nieść pomoc mieszkańcom na wypadek sytuacji kryzysowych i owocnie współdziałać z innymi służbami. PGE jest przedsiębiorstwem o strategicznym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Dlatego już od ponad 3 lat rozwijamy naszą współpracę i wspólnie szkolimy się. „Przyjazna Energia-22” to kolejna okazja, aby wykorzystać wiedzę specjalistów od energetyki, sprawdzić się w praktyce i wymienić doświadczenia – powiedział płk Tadeusz Nastarowicz dowódca 2 LBOT.
Czytaj więcej
Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Lubelskiej Brygady OT
dodano: 01.12.2022
W dniu 29 listopada 2022 r. na Placu Litewskim w Lublinie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonii towarzyszył dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. broni Wiesław Kukuła.
Podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie obowiązków dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przez płk. Tadeusza Nastarowicza na ręce płk. Sławomira Miazgi, dotychczasowego zastępcy dowódcy brygady, który będzie pełnił tę funkcję do czasu wyznaczenia nowego dowódcy 2 LBOT. Głównym punktem ceremonii było przekazanie sztandaru 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – symbolu sławy wojennej, honoru i męstwa oraz proporca rozpoznawczego dowódcy 2 LBOT.
Czytaj więcej
e-bilet autostradowy u kolejnych partnerów systemu e-TOLL
dodano: 01.12.2022
* Do sieci dystrybucji e-biletu autostradowego dołączyli nowi partnerzy: firma Neptis S.A. z aplikacją Yanosik oraz Autokonto Sp. z o.o. z aplikacją Autokonto.
* Ponadto Autopay Mobility Sp. z o.o. rozpoczął wydawanie e-biletów autostradowych poprzez aplikację Banku Millennium.
Czytaj więcej
"Państwo Zamojskie" - spotkanie autorskie z Bogdanem Nowakiem
dodano: 01.12.2022
Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego zaprasza na promocję książki Bogdana Nowaka "Państwo Zamojskie.
Czytaj więcej
Zadzwonił, że…..zabił żonę i wrzucił do rzeki. Był kompletnie pijany, a jego żona zdrowa i bezpieczna
dodano: 28.11.2022
Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się osoby, które bezpodstawnie wzywają służby. Przekonał się o tym mieszkaniec Lubartowa, który zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że…”zabił swoją żonę, a jej zwłoki wrzucił do rzeki”. Tym zgłoszeniem „postawił na nogi” lubartowskich policjantów. Jak się jednak okazało, do żadnej zbrodni nie doszło. 71-latek był kompletnie pijany, a jego żona potwierdziła, że jest zdrowa i bezpieczna.
Czytaj więcej
Dwunasty raz z wyłącznikiem …
dodano: 28.11.2022
Prawdziwym rekordzistą okazał się bułgarski przedsiębiorca u którego, po raz dwunasty, lubelscy inspektorzy transportu drogowego ujawnili wyłącznik tachografu. W związku z przerobieniem zalegalizowanego tachografu kierowcę przekazano Policji. Na poczet grożącej kary pieniężnej pobrano kaucję w wysokości 12 tysięcy złotych.
Czytaj więcej
Funkcjonariusze NOSG namierzyli „przemytniczą dziuplę”
dodano: 28.11.2022
Kontrabanda o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł została w ostatnim czasie ujawniona i zabezpieczona przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku.
Czytaj więcej
Rusza VIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”
dodano: 28.11.2022
W tym roku zapoznamy młodzież szkolną z pojęciem budżetu - zarówno na poziomie gospodarstwa domowego, jak i na szczeblu państwa.
• Uczniowie dowiedzą się w jaki sposób powstaje budżet obywatelski, a także jak każdy z nas może wpływać na inwestycje w swojej okolicy.
• Odbiorcą „Finansoaktywnych” są uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich nauczyciele.
• Program organizowany przez Ministerstwo Finansów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Czytaj więcej
Twierdza Lublin - szkolenia proobronne
dodano: 28.11.2022
Organizator: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, https://www.fkw.edu.pl
Inicjatywa została sfinansowana przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu.
Szkolenie z postaw strzeleckich przeprowadzą licencjonowani instruktorzy strzelectwa sportowego z Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. https://www.twierdzalublin.pl/sso-nsz
Czytaj więcej
Aktualności
więcej-
DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY 2 – przedsprzedaż biletów
- Zapraszamy wystawców do udziału w jarmarku XXII Szturmu Twierdzy Zamość
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość
- Konkurs Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”
- Ostrzeżenie dla osób pokrzywdzonych w sprawie ZondaCrypto
- Majówka ze Sztukmistrzami w Zamościu
- 2 LBOT na konferencji STOMOZ - medycyna i wojsko w jednym systemie
- Pierwszy krok do asfaltu na ul. Zagrodowej
Komentowane Aktualności
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (600)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Wypadek na krajowej 17 (1)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (796)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
