Lubelskie w Berlinie
dodano: 12.03.2015Polska była jednym z najbardziej widocznych krajów na największych europejskich targach turystycznych ITB Berlin. Przez pięć targowych dni, od 4 do 8 marca, nasz kraj i region promowany był na dwóch dużych stoiskach.
Narodowe stoisko, zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną, podzielone zostało na regionalne sektory, przygotowane przez Regionalne Organizacje Turystyczne. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy i wspólnej promocji Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Nasz region był też reprezentowany na stoisku Wschodniego Szlaku Rowerowego - Green Velo, powstającego w obszarze pięciu województw Polski Wschodniej - Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelskiego, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.
Tak silna promocja, na dużych, widocznych stoiskach jest bardzo ważna na targach z udziałem ponad 10 tys. wystawców, rozlokowanych aż w 26 obiektach. Niemcy, którzy w ostatnich latach dominują wśród turystów z Zachodniej Europy odwiedzających Polskę, w tym również nasz region, z dużym zainteresowaniem dopytywali o nową ofertę, możliwości dojazdu i pobytu. W pierwszych trzech branżowych dniach byli to głównie touroperatorzy, poszukujący nowych atrakcji, wśród których widzą m.in. powstający szlak rowerowy Green Velo, ale także coraz bogatszą ofertę sanatoriów i ośrodków odnowy biologicznej. Naszymi atutami, podkreślanymi w rozmowach, są: wysoka jakość bazy i proponowanych usług przy bardzo atrakcyjnych cenach oraz stałe lotnicze połączenie Lublina z Frankfurtem nad Menem. Zarówno touroperatorzy, jak i indywidualni turyści wierzą, że zadziałają prawa rynku i w najbliższej przyszłości niemieccy przewoźnicy Lufthansa, Germanwings czy Air Berlin powiększą sieć połączeń z Polską Wschodnią.
Warto dodać, że stoisko Szlaku Green Velo było zlokalizowane w jednej z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych stref targowych - strefie aktywnego wypoczynku. Przedstawiciela regionu mieliśmy też w niemniej popularnej strefie turystyki medycznej i uzdrowiskowej, gdzie własne stoisko miało Centrum Medyczne LUXMED.
Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zorganizował wyjazd studyjny lubelskich przedsiębiorców z branży turystycznej. W 48 TT ITB w Berlinie uczestniczyli przedstawiciele następujących firm: Atlas Travel, Student Travel, BP Lublinianka, Fun Sail oraz BT Avitur. Ich wyjazd został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Marketing gospodarczy województwa lubelskiego".
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (237)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Poszukiwany za handel bronią 61-latek powiązany w przeszłości z gangiem mokotowskim wpadł podczas dynamicznej akcji lubelskich „Łowców Głów” i kontrterrorystów
dodano: 13.04.2026Groźnego przestępcę mającego na koncie kierowanie przed laty zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, zatrzymali podczas dynamicznej akcji na jednej z ulic Puław Łowcy Głów z KWP w Lublinie przy wsparciu lubelskich kontrterrorystów. 61-letni mieszkaniec Lublina powiązany w przeszłości z gangiem mokotowskim, 10 lat spędził w więzieniu. Tym razem poszukiwany był do odbycia 4-letniej kary pozbawienia wolności za handel bronią i amunicją oraz wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został już osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie.
Zobacz materiałPodsumowanie "Majówki" na drogach Lubelszczyzny
dodano: 04.05.2026Majowy weekend już za nami. Przez te kilka dni nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz region czuwali policjanci. Od 1 do 3 maja na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, zaś 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 111 kolizji drogowych, zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.
Zobacz materiałSeria szkoleń z e-usług ZUS
dodano: 29.04.2026Załatwianie spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie wymaga wizyty w placówce. Wystarczy komputer lub telefon i internetowe łącze. Kto chce lepiej poznać elektroniczne usługi ZUS, może skorzystać z jednego z najbliższych szkoleń.
Zobacz materiałZamość potrzebuje nowych, tanich mieszkań. Władze miasta pracują nad tym, by ten cel osiągnąć
dodano: 22.04.2026Zatrzymanie młodych ludzi w Zamościu, stworzenie warunków, dzięki którym stać by ich było na kupno własnego mieszkania – to jeden z priorytetów władz miasta. Prace nad tym trwają od początku kadencji.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)