Włamywali się po papierosy
dodano: 14.12.2011
Kraśniccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców, którzy mają na koncie włamania do kiosków. Łupem włamywaczy w obu przypadkach padły wyroby tytoniowe. Do ustalenia włamywaczy przyczynił się m.in. monitoring. Włamywaczami okazali się młodzi mieszkańcy Kraśnika w wieku 17-19 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradzione papierosy. Wkrótce cała trójka odpowie za kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu policjanci z Kraśnika odnotowali dwa włamania do kiosków handlowych. Łupem sprawców w obu przypadkach padły papierosy. Jak się okazało, złodzieje nie cieszyli się długo swoimi łupami. Ze skradzionych papierosów nie wiele wypalili. Włamywaczami okazali się młodzi mieszkańcy Kraśnika w wieku 17-19 lat.
Jeden ze sprawców, który zabrał wyroby tytoniowe z kiosku przy ulicy Krasińskiego został zatrzymany po tym, gdy jeden z policjantów rozpoznał go na monitoringu. W mieszkaniu włamywacza policjanci odnaleźli skradzione papierosy. Mężczyzna przyznał się do włamania i jak stwierdził motywem jego działania była zapalenia papierosów.
W miniony piątek miało miejsce włamanie do kolejnego kiosku w tej samej dzielnicy. Na podstawie ustaleń operacyjni wytypowali podejrzanych. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch młodzieńców. Przy przestępcach jednak nie odnaleziono skradzionych papierosów, zdołali je już sprzedać. Jednak kontrola osobista ujawniła u jednego z zatrzymanych porcję haszyszu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, podczas przesłuchań przyznali się do winy.
Aktualności
więcej-
17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
- Prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu i został wydalony z Polski
- Tango dla starszej młodzieży
- Pijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu
- ‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
- Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
- Medyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
Komentowane Aktualności
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (268)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Przemytniczy misz-masz
dodano: 29.04.2026• Ludzkie włosy, suszone muchomory, tytoń do fajki wodnej czy akcesoria do wykonywania tatuaży zabezpieczyli w ostatnich tygodniach funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. • Ujawnienia miały miejsce na przejściach granicznych. • Nielegalne towary podróżni próbowali wwieźć i drogą i koleją.
Zobacz materiałMagritte i Henri Matisse w BWA Galerii Zamojskiej
dodano: 29.04.2026Henri Matisse ur. 31 grudnia 1869 w Le Cateau-Cambrésis, zm. 3 listopada 1954 w Nicei) – francuski malarz. Uznawany za najsłynniejszego fowistę. Początkowo przygotowywał się do zawodu prawnika. Jednak w wieku 24 lat rozpoczął naukę malarstwa w paryskiej Szkole Sztuk Pięknych. Uczeń Gustave’a Moreau, początkowo tworzył pod wpływem impresjonistów oraz sztuki japońskiej. W 1905 wystawił swoje prace w Salonie Jesiennym. Wykształcił wkrótce własny styl. Sławę osiągnął już za swego życia. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych barw, które częstokroć, w trosce o czytelność obrazu, obwodził delikatnym konturem. Po operacji onkologicznej utracił sprawność fizyczną i poruszał się na wózku inwalidzkim (nie mógł pracować przy sztalugach) – zmienił się wtedy profil jego twórczości – tworzył odtąd papierowe kolaże. Henri Matisse był rywalem Pabla Picassa. Zmarł na atak serca w swoim mieszkaniu w Nicei.
Zobacz materiał29-latek uciekał przed policją, miał narkotyki i sądowy zakaz. Jest tymczasowo aresztowany
dodano: 26.04.2026Na trzy miesiące do aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Krasnegostawu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował pojazdem mimo dwóch sądowych zakazów oraz posiadał znaczne ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnej.
Zobacz materiałZamość !dealny na Majówkę 2026
dodano: 22.04.2026Zamość to idealny wybór na Majówkę! Oto co Miasto przygotowało dla Was na długi majowy weekend:
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)