Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
dodano: 12.05.2026Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu realizuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych zwiększeniu odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przedsięwzięcia organizowane są we współpracy z przedstawicielami administracji samorządowej, służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe.
Celem spotkań jest budowanie skutecznej współpracy pomiędzy administracją publiczną, służbami mundurowymi oraz lokalnymi instytucjami w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe i zapewnienia ciągłości funkcjonowania państwa oraz społeczności lokalnych.
Podczas spotkań omawiane są zagadnienia związane m.in. z:
• ciągłością działania administracji publicznej,
• bezpieczeństwem energetycznym,
• zapewnieniem dostępu do wody i żywności,
• transportem cywilnym,
• reagowaniem na zdarzenia kryzysowe,
• zapewnieniem łączności,
• współpracą służb i administracji na poziomie lokalnym.
Realizowane działania mają na celu wzmacnianie świadomości, wymianę doświadczeń oraz wypracowanie skutecznych mechanizmów współdziałania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i odporności lokalnych społeczności.
Aktualności
więcej-
Czas już pleść wianki, bo zbliża się Noc Świętojańska w Zamościu!
- XV Zamojska Arlekinada 2026
- Aktywni 50+. Zaproś ZUS na szkolenie o emeryturze
- Szturm Twierdzy Zamość 2026
- Pijany 28-latek kierujący Audi uciekał przed policyjną kontrola!
- Bezpieczna jazda w każdych warunkach. Kierowcy 2 LBOT podnoszą kwalifikacje
- Międzyosiedlowe rozgrywki piłkarskie
- Zmień wakacje w przygodę życia
Komentowane Aktualności
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (280)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (65)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (31)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (1)
- Zmęczenie przyczyną zdarzenia drogowego (1)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (5)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (4)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
dodano: 11.05.2026Podpisy pod porozumieniem zostały złożone. W Zamościu realizowany będzie Projekt GROW – Innowacyjny System Samowystarczalnej Uprawy Ekologicznej w Tunelu Całorocznym. To współdziałanie prywatnego biznesu, samorządu i szkół.
Zobacz materiałRajd „Śladami błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
dodano: 12.05.2026Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych sympatyków aktywnego wypoczynku do udziału w kolejnej edycji Rajdu Pieszego „Śladami błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
Zobacz materiałNieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
dodano: 25.05.2026Do niebezpiecznego wypadku podczas prac rolnych doszło w gospodarstwie na terenie gminy Łaszczów. 25-latka została poważnie ranna obsługując wóz paszowy agregatowy. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac rolnych.
Zobacz materiał„Wojsko pokazało mi drogę” – od ratownika 2 LBOT do pielęgniarstwa
dodano: 12.05.2026Są ludzie, którzy długo szukają swojej życiowej drogi. Są też tacy, którzy odnajdują ją tam, gdzie początkowo chcieli jedynie spróbować czegoś nowego. Tak było w przypadku st. szer. spec. Wiktorii - żołnierza 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która dzięki służbie na etacie ratownika odkryła swoje powołanie do pielęgniarstwa.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)