Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany w Dorohusku
dodano: 02.04.2026Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Graficznej z Placówki SG w Dorohusku zatrzymali obywatela Ukrainy ściganego czerwoną notą Interpolu.
Zatrzymany 45-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski, w kolejowym przejściu granicznym w Dorohusku. W trakcie kontroli granicznej okazało się, iż cudzoziemiec jest poszukiwany przez ormiańskie organy ścigania, które wydały za nim czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przestępstw bankowych.
Cudzoziemiec został doprowadzony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do siedziby Prokuratury Okręgowej w Lublinie, celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych, a następnie do Sądu Okręgowego w Lublinie, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 dni, aby uzupełnić dokumentację procesową.
Ujawnianie osób poszukiwanych wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych, kolejowych, jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.
Aktualności
więcej-
82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu
- 14-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z samochodem
- Policjantka z Zamościa zwyciężczynią Maratonów Kresowych MTB
- Dorohusk: Udaremniony przemyt hurtowych ilości podrabianych opakowań do kawy
- Oszustwo na domek w Zakopanem
- Jechał ciągnikiem bez świateł i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie
- Czołówka w Korytkowie Dużym
- Rekrutacja do 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (569)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Pięć osób w szpitalu (7)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Pijany 42-latek uciekał busem przed policyjną kontrolą
dodano: 17.07.2026Za niezatrzymanie do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 42-letni kierujący Oplem. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia o nietrzeźwym kierującym, pilnie udali się do Tarnawatki. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący nie reagował uciekając najpierw busem, później pieszo w lesie. Okazało się, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.
Zobacz materiałRuszają zapisy na 44. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
dodano: 20.07.2026Rozpoczynają się zapisy na 44. Pieszą Pielgrzymkę Zamojsko-Lubaczowską na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą na szlak w dniach 2–14 sierpnia, a tegoroczne rekolekcje w drodze będą przeżywane pod hasłem „Pielgrzymi – Misjonarze”.
Zobacz materiałWypadek kierującego hulajnogą elektryczną. 31-latek był nietrzeźwy
dodano: 06.07.2026Wczoraj w miejscowości Wincentów 31-letni kierujący hulajnogą elektryczną stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się, doznając obrażeń ciała. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Poszkodowany trafił do szpitala.
Zobacz materiałWakacyjne wtorki w Zamojskiej Akademii Kultury
dodano: 06.07.2026Kino na zamojskiej starówce? Zamojska Akademia Kultury w każdy wakacyjny wtorek zaprasza na seanse filmowe. O godz. 13:00 w repertuarze fantastyczne animacje dla dzieci. O godz. 17:00 zaprezentujemy najnowsze produkcje i filmowe hity. To kino bez popcornu i reklam, z premierowym repertuarem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)