56-latek trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną
dodano: 14.11.2025Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 56-latek, który usłyszał zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, trzymając nóż w ręku groził żonie pozbawieniem życia, uderzał powodując u niej obrażenia ciała. Mężczyzna usłyszał także zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. 56-latek został zatrzymany przez policjantów i postanowieniem Sądu trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Pamiętaj jeśli jesteś świadkiem/ofiarą przemocy, nie bój się reagować lub prosić o pomoc. Nie jesteś z tym problemem sam, zgłoś sprawę na Policję lub do instytucji zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
Policjanci zatrzymali 56-latka z gminy Mircze, który odpowie za znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak ustalono znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod działaniem alkoholu bez powodu wszczynał awantury, podczas których groził jej, że ją zabije, wyzywał, zakłócał spoczynek nocny. A w ostatnim czasie groził jej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku, szarpał, popychał i uderzał czym spowodował u niej obrażenia ciała.
56-letni mieszkaniec gminy Mircze usłyszał także zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności ciała umundurowanego funkcjonariusza policji. Mężczyzna został zatrzymany, a Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Kodeks karny za przestępstwo znęcania się przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy nie pozostawajmy obojętni i reagujmy na przemoc! Jeśli Ty lub ktoś bliski doznajecie przemocy domowej nie obawiaj się tego zgłosić, nie jesteś sam z tym problemem. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom inne służby. Jeśli zaś jesteś świadkiem przemocy domowej – zareaguj! Tak możesz uratować życie i zdrowie innych osób! Zgłoś to swojemu dzielnicowemu lub pod numerem alarmowym 112.
aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (605)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (58)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Odpowiedzą karnie za przemyt papierosów z Białorusi do Polski
dodano: 01.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej , działając wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie trudnili się przemytem papierosów z terytorium Białorusi do Polski, wykorzystując do tego celu składy pociągów towarowych. Do sprawy zatrzymano siedmiu mężczyzn. Grozi im teraz kara pozbawiania wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 10 lat.
Zobacz materiałCzas już pleść wianki, bo zbliża się Noc Świętojańska w Zamościu!
dodano: 05.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na Noc Świętojańską w Parku Miejskim (Szachownica), widowiskowy obrzęd sięgający tradycją do kultury słowiańskiej!
Zobacz materiałZwolnij - niebezpieczny punkt!
dodano: 01.06.2026Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
Zobacz materiałZnęcał się nad rodziną. Recydywista trafił do aresztu na trzy miesiące
dodano: 16.06.202654-letni mieszkaniec Krasnegostawu podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad członkami swojej rodziny najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których stosował wobec nich przemoc. Podejrzany dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)