Przed policjantami chciał się ukryć w polu kukurydzy. Był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania
dodano: 10.11.2025Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 39 latek, który kierował Volvo. Uwagę policjantów ruchu drogowego zwrócił nadmierną prędkością. Chcąc uniknąć kontroli drogowej zjechał na drogę gruntową, po czym wbiegł w pole kukurydzy. Jednak po chwili był już w rękach policjantów. Nie dość, że był nietrzeźwy, to posiadał też decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
W piątek rano policjanci z wydziału ruchu drogowego chełmskiej komendy, prowadząc pomiar prędkości na terenie gminy Kamień, zwrócili uwagę na samochód Volvo, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Siedzący za kierownicą mężczyzna na widok policjantów, prawdopodobnie chcąc uniknąć kontroli, skręcił w drogę gruntową. Następnie wysiadł z pojazdu i wbiegł w pole kukurydzy. Jednak już po chwili był w rękach policjantów.
Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego alkohol, co potwierdzili przeprowadzając badanie alkomatem. 39 latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi w systemach informatycznych ustalili też, że posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.
39-latek został zatrzymany, a samochód którym się przemieszczał tymczasowo zajęty. Gdy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty. Wkrótce odpowie za kierowania w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i poważne konsekwencje finansowe.
nadkomisarz Ewa Czyż
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (143)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zamość !dealny na Majówkę 2026
dodano: 22.04.2026Zamość to idealny wybór na Majówkę! Oto co Miasto przygotowało dla Was na długi majowy weekend:
Zobacz materiałMedycyna estetyczna w bagażu
dodano: 10.04.2026• Blisko 150 sztuk różnego rodzaju preparatów medycyny estetycznej zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. • Nielegalnie próbowała wwieźć je do Polski pasażerka autokaru. • Zdarzenie miało miejsce na przejściu granicznym w Hrebennem.
Zobacz materiałWojskowe Targi Służby i Pracy w Kraśniku
dodano: 08.04.2026Już wkrótce wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych służbą wojskową i pracą w RON – Wojskowe Targi Służby i Pracy.
Zobacz materiał92-latka straciła 45 000 złotych metodą „na lekarza”
dodano: 28.04.2026Ustalamy sprawców oszustwa metodą „na lekarza” w wyniku którego 92-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego straciła 45 000 złotych. Seniorka uwierzyła, że przekazane nieznajomemu pieniądze pomogą w zakupie bardzo drogiego leku i uratują jej ciężko chorego syna. Apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi!
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)