Kino przyjazne sensorycznie
dodano: 14.10.2025Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 października 2025 o godz. 11:45. Na ekranie KOSZMAREK – wzruszająca i zabawna komedia animowana o tym, że nie taki potwór straszny jak go malują. Poznajcie Koszmarka i jego przyjaciół o gołębich sercach. Nieśmiały Koszmarek musi chronić zaprzyjaźnione potwory przed uprzedzeniami mieszkańców pobliskiego miasteczka oraz przed dyrektorem cyrku poszukującym nowej „gwiazdy”. Strach ma wielkie oczy i uśmiech uroczy!
Podczas seansu z cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski. Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.
Bilety: 24 zł
Aktualności
więcej-
Wypadek na quadzie
- Rozpoczął się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
- Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- Daria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
- POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
- III Zamojski Orszak Dziejów
- Seniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (33)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (53)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły
dodano: 18.08.2026Wakacje to czas, gdy uczniowie i nauczyciele odpoczywają. Ale szkoły wcale nie są zamykane na cztery spusty. We wszystkich placówkach te dwa letnie miesiące oznaczają mniejsze lub większe remonty. Jak poszły w Zamościu? Sprawdzali to w poniedziałek (17 sierpnia) Rafał Zwolak, prezydent Zamościa oraz Monika Żur, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Przedstawiciele samorządu odwiedzili kilka wybranych placówek oświatowych. Przewodnikami po szkołach byli ich dyrektorzy. Z dumą prezentowali efekty wakacyjnych remontów. A było tego naprawdę bardzo dużo.
Zobacz materiałWypadek na quadzie
dodano: 21.08.2026Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj w miejscowości Bondyrz w gminie Adamów. 42-letni mężczyzna przemieszczał się quadem po drodze gminnej wraz z dwójką małoletnich dzieci. W pewnym momencie zezwolił siedzącej przed nim dziewczynce pokierować pojazdem. Jednak 11-latka straciła panowanie na quadem i doprowadziła do jego przewrócenia. Początkowo wszystko wskazywało na to, że nikomu nic się nie stało i uczestnicy zdarzenia wrócili do domu. Po niedługim czasie, z uwagi na odczuwane dolegliwości, zarówno kierujący, jak i pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci o rozwagę i odpowiedzialność.
Zobacz materiałSześć nowych BMW trafiło do lubelskiego garnizonu
dodano: 19.08.2026Do lubelskiego garnizonu Policji trafiło sześć nowych, oznakowanych radiowozów BMW M340i xDrive. Nowoczesne radiowozy od dziś będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby, wspierając ich w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na lubelskich drogach.
Zobacz materiałBajki z dawnych lat - pokaz w ramach 14. ZFF
dodano: 12.08.2026Kultowe polskie animacje powracają na wielki ekran! Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na rodzinny pokaz bajek, które od lat łączą pokolenia. Bolek i Lolek, Reksio, Pampalini, Gąska Balbinka i Myszka ponownie zagoszczą w kinie, zapewniając najmłodszym świetną zabawę, a starszym – pełną ciepłych wspomnień podróż do lat dzieciństwa.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)