Nietrzeźwy 58-latek doprowadził do wywrócenia ciężarówki
dodano: 03.06.2025Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 58-latek, który jadąc ciężarowym Volvo na drodze krajowej K 74 doprowadził do wywrócenia się pojazdu. W wyniku tego zdarzenia droga przez kilka godzin była zablokowana. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie do 3 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Zofianka Dolna na drodze krajowej K74. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo, na prostym odcinku drogi doprowadził do przewrócenia się pojazdu. Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń.
Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierujący pojazdem 58-latek był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on ponad pół promila alkoholu.
Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Droga przez kilka godzin była zablokowana, ruch odbywał się drogami technicznymi.
aspirant sztabowy Faustyna Łazur
Aktualności
więcej-
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (62)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (62)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
dodano: 25.08.2026112 poszukiwanych osób, za którymi sądy i prokuratury wydały listy gończe i nakazy doprowadzenia zatrzymali w minionym tygodniu poszukiwacze z jednostek policji lubelskiego garnizonu. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowani ponad 1200 miejsc i adresów. Wśród zatrzymanych jest 9 osób poszukiwanych listami gończymi. Po zatrzymaniu poszukiwani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych. Działania policjantów koordynowane były przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Zobacz materiałPożegnanie wakacji z Zamojskim Domem Kultury
dodano: 15.08.2026Gorąco zapraszamy na pożegnanie wakacji z Zamojskim Domem Kultury w rytmach kubańskich.
Zobacz materiałNowe boisko przy SP nr 3 już gotowe
dodano: 31.07.2026Spełniło się moje marzenie. To dla mnie tak ważny dzień, że aż serce mi wali – mówiła z radością Maria Mołdoch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu podczas ostatecznego odbioru nowego wielofunkcyjnego boiska, które powstało przy tej szkole.
Zobacz materiałSeniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
dodano: 20.08.2026Ofiarą oszustów padła seniorka z Chełma po telefonicznej rozmowie z osobami podającymi się za policjantkę i prokuratora. Uwierzyła, że jej oszczędności sią zagrożone i na polecenie tych osób przelała pieniądze na wskazane konto. Dopiero po wszystkim zorientowała się, że została oszukana. Straciła 40 tysięcy złotych. Poszukujemy oszustów i apelujemy o zachowanie czujności w przypadku otrzymania tego typu telefonu.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)