Dzięki interwencji służb koty znalazły opiekę
dodano: 06.12.2024Dzielnicowi zamojskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Inspekcji Weterynaryjnej i fundacji „Kudłaty Przyjaciel” interweniowali w pustostanie, gdzie przebywały dwa bezpańskie koty. Do pustostanu przyniósł je współwłaściciel posesji. Dokarmiał koty, jednak nie miał możliwości zapewnienia im odpowiedniej opieki. Z uwagi na warunki, w jakich przebywały zdecydowano się umieścić koty w schronisku, gdzie trafią pod opiekę weterynarza i będą miały bezpieczne schronienie.
Dzielnicowi z zamojskiej Policji często w swojej służbie podejmują interwencje związane z pomocą i ratowaniem zwierząt. Niejednokrotnie pod opiekę mundurowych trafiają porzucone lub zagubione psy i koty. Przykładem może być wczorajsza interwencja w pustostanie na terenie miasta.
Dzielnicowi dowiedzieli się, że na terenie jednego z zamojskich osiedli w niezamieszkałym domu przebywają koty. Nie wiadomo było czy zwierzęta mają zapewnione właściwe warunki i w jakim są stanie. W związku z tym, we współpracy z przedstawicielami fundacji „Kudłaty Przyjaciel” oraz Inspekcji Weterynaryjnej w czwartek (5 grudnia) pojechali tam i zweryfikowali informację.
Okazało się, że w pustostanie mieszkały dwa koty. W czasie interwencji na miejscu pojawił się również współwłaściciel posesji, który wyjaśnił służbom, że koty wałęsały się po ulicach miasta, były bezpańskie. Nie miał możliwości zabrania kotów do domu, w którym mieszkał, postanowił więc przynieś je do pustostanu. Wyjaśnił też, że regularnie je dokarmiał.
Koty były dożywione, jednak z uwagi na złe warunki, w których przebywały podjęto decyzję o ich zabraniu i umieszczeniu w schronisku dla zwierząt. Tam koty otrzymają odpowiednią pomoc weterynarza i będą czekały na nowego właściciela.
Jak dobrze wiadomo, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują także zwierzęta. Mundurowi również na takie wydarzenia nie są obojętni i właściwie reagują, bez wahania niosąc pomoc zwierzętom. W dotarciu do zwierząt, które potrzebują pomocy bardzo ważna jest współpraca mieszkańców ze służbami.
Apelujemy, aby nie być obojętnym na los zwierząt. Widząc błąkające się zwierzę, które mogło zostać porzucone przez opiekuna lub też mając wiedzę, że właściciel w sposób nieodpowiedni sparuje opiekę nad swoim czworonogiem – reagujmy i alarmujmy odpowiednie służby. Jeśli zwierze stwarza zagrożenie bez wahania należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
Jeśli z kolei w danym miejscu napotykamy wałęsające się bezpańskie psy, a nie ma realnego zagrożenia życia lub zdrowia, można o powyższej sytuacji powiadomić policjantów korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub skontaktować się z dzielnicowym.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
III Zamojski Dzień Cebularza
- „Łowcy głów” zatrzymali 19-latka poszukiwanego za rozbój
- Kultowy film w zamojskim kinie! Monty Python i Święty Graal. 50-lecie premiery
- 12 osób odpowie za organizację nielegalnej migracji
- ZUS: ponad 900 tys. wniosków o rentę wdowią
- „Nabór do Programu Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2025 – usługi sąsiedzkie i opaski bezpieczeństwa”
- Chciała sprzedać sukienkę, a straciła 8 000 złotych
- 117 osób poszukiwanych zatrzymanych na Lubelszczyźnie
Komentowane Aktualności
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Rusza budowa strategicznego odcinka S17! (1)
- Dwaj mężczyźni odpowiedzą za oszustwo internetowe (1)
- Rafał Trzaskowski - spotkanie w Zamościu (14)
- Zamość na Pulsie: Holter Help i Medyk Online Otwierają Drzwi do Nowoczesnej Opieki (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XVI Sesja Rady Miasta Zamość (380)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (51)
- Puntem wjechała w sygnalizator (3)
- Dziękuję i życzę (1619)
- Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego (65)
- Nowy PSZOK (17)
- 1500 zł za kolizję (1)
- Dziękuję i życzę (1619)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Stracili prawo jazdy
dodano: 05.06.2025
Policjanci ruchu drogowego zamojskiej komendy zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Każdy z nich jechał przez powiat zamojski z prędkością ponad 100 km/h.
Zobacz materiałPo 11 latach wpadł w ręce lubelskich „łowców głów”
dodano: 02.06.2025
Łowcy głów z KWP w Lublinie zatrzymali 32-latka, który poszukiwany był 3 listami gończymi. Ścigany za przestępstwa narkotykowe mieszkaniec Lublina od 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, m.in. w Anglii i Holandii. Kiedy wrócił do Polski, poszukiwacze wpadli na jego trop i zatrzymali podczas jazdy samochodem na jednej z lubelskich ulic. Został przekonwojowany do zakładu karnego, gdzie czeka go 2 letnia odsiadka.
Zobacz materiałSukcesy lubelskich Terytorialsów na Mistrzostwach WOT w strzelaniu
dodano: 03.06.2025
W ostatni weekend maja w Świdwinku (zachodniopomorskie) odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w strzelaniu z karabinka i pistoletu wojskowego. W kategorii karabinek bardzo dobrze zaprezentowali się żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT – zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej i trzecie w konkurencji indywidualnej. Organizatorem wydarzenia była 14 Zachodniopomorska Brygada OT.
Zobacz materiałNiedozwolone w UE czynniki chłodnicze na granicy w Hrebennem
dodano: 27.05.2025• Przemyt ponad 220 kg czynników chłodniczych R134a i R404a udaremnili funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem. • Gazy przewożone były w specjalnie przystosowanych zbiornikach. • Unia Europejska wycofuje się ze stosowania tych gazów.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (5)