zamosc.tv

Nietrzeźwy 22-latek kierował hulajnogą elektryczną

dodano: 10.04.2024

22-latek kierował hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Jego nietypowy styl jazdy zauważył policyjny patrol i zatrzymał go do kontroli drogowej. Badanie wykazało w organizmie 22-latka ponad 1,5 promila. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Dzisiejszej nocy policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zamojskiej komendy patrolując ulice miasta na ulicy Sadowej zauważyli kierującego hulajnogą elektryczną, którego zachowanie i styl jazdy mogły wskazywać, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Chcąc zweryfikować swoje przypuszczenia mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Hulajnogą kierował 22-latek z gminy Józefów. Podejrzenia policjantów, co do stanu jego trzeźwości potwierdziły się, badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 1,5 promila. Za popełnione wykroczenie 22-latek wkrótce odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że kierujących rowerami lub hulajnogami elektrycznymi również obowiązują przepisy ruchu drogowego, które zakazują kierowania tego typu pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za złamanie tego zakazu grozi kara aresztu lub grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz