zamosc.tv

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

dodano: 10.04.2024

74-latek kierując Volvo w na terenie gm. Adamów wjechał na jezdnię bezpośrednio przed kierującego Oplem. Na szczęście kierujący Oplem zdążył zahamować i nie doszło do zderzenia samochodów. Jak się okazało 74-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila. Został obywatelsko ujęty przez kierowcę Opla i przekazany policjantom. 74-latek stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej jednostki otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający zatrzymał go w jednej z miejscowości gminy Adamów.

Reagując na zgłoszenie policjanci z Krasnobrodu na miejscu ustalili, że zgłaszający wraz ze znajomym jechali przez Jacnię w kierunku Krasnobrodu. Nagle tuż przed ich samochód z prawej strony wyjechał kierujący Volvem. Na szczęście zgłaszający zdążył zahamować i nie doszło do zderzenia samochodów. Po chwili kierowca volva zatrzymał się, wtedy zgłaszający wspólnie ze znajomym podeszli do niego. Czując od kierującego volvem alkohol, zabrali kluczyki do jego auta, zadzwonili na numer alarmowy i poczekali na przyjazd policjantów.

Volvem kierował 74-letni mieszkaniec Zamościa. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila.  

Policjanci zatrzymali 74-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą w wymiarze do 3 lat więzienia, utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.  

Reagowanie na nietrzeźwych kierujących zasługuje na uznanie. Dzięki takiej postawie innych uczestników ruchu na drogach jest bezpieczniej. Świadomość zagrożenia i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo innych godne są naśladowania.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska –Bubiło 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz