zamosc.tv

Oszukana podczas inwestycji w kryptowalutę

dodano: 09.04.2024

Zaciągnięty kredyt i straty na łącznie 36 tys. zł to efekt inwestycji w kryptowalutę przez 57-latkę. Ogłoszenie dotyczące możliwości inwestowania, kobieta odnalazła w internecie i postanowiła spróbować. Padła ofiarą manipulacji ze strony oszustów, którzy nakłonili ją do zdalnego udostępnienia pulpitu i danych do bankowości interentowej. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Swoją „przygodę” z inwestowaniem w kryptowalutę, 57-latka z powiatu tomaszowskiego rozpoczęła w marcu br.  Kobieta natrafiła na ogłoszenie w internecie dotyczące możliwości inwestowania. Podała tam swoje dane osobowe i numer kontaktowy. W krótkim czasie od rejestracji, zadzwonił do niej mężczyzna, który zaoferował pomoc przy realizacji inwestycji. Nakłonił kobietę do zainwestowania pierwszego tysiąca złotych i wpłatę pieniędzy na wskazane konto.  

Podczas kolejnych rozmów, oszuści nakłonili 57-latkę do zainstalowania zdalnego dostępu do pulpitu oraz udostępnienia danych do jej konta bankowego. W efekcie kobieta straciła około 36 tys. zł, łącznie z zaciągniętym na jej dane kredytem na 20 tys. zł. Potrzeba wpłacenia kolejnych 40 tys. zł utwierdziła kobitę w przekonaniu, że padła ofiarą oszustwa i postanowiła zgłosić sprawę na policję.

Chęć szybkiego i łatwego zysku często kończy się utrata sporej gotówki. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu do zdalnego dostępu pulpitu i zalogowanie na konto bankowe. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie takiego oprogramowania, możemy być pewni, że to oszustwo!

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz