zamosc.tv

Areszt tymczasowy dla 81-latka za znęcanie się nad żoną

dodano: 28.09.2023

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 81-latek z Chełma. Mężczyzna od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Wszczynał awantury, wyzywał, bił kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 81-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, ze od 10 lat znęca się nad żoną stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał i bił kobietę, groził jej pozbawieniem życia. W związku z zaistniałą sytuacją wdrożona została procedura „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
komisarz Ewa Czyż

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz