zamosc.tv

Pożar telefonu

dodano: 28.09.2023

15 września br., w Szkole Podstawowej w Suchowoli doszło prawdopodobnie do wybuchu baterii telefonu komórkowego znajdującego się w plecaku ucznia.  Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP w Suchowoli stwierdzono, że w jednej z sal dydaktycznych, podczas prowadzenia zajęć zapaleniu uległ telefon znajdujący się plecaku jednego z uczniów. Plecak znajdował się w rogu Sali, telefon nie był ładowany. Z relacji nauczyciela wynikało, że w wyniku tego zdarzenia nastąpiło samoistne przemieszczenie plecaka. Przed przybyciem zastępów nauczyciel ewakuował z sali wszystkich uczniów i przystąpił do ugaszenia pożaru a następnie wyniósł plecak z zawartością poza teren budynku. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar oraz na pomiarze na zawartość tlenku węgla.
W działaniach trwających niewiele ponad 1 godz. udział wzięły: zastęp z OSP w Suchowoli oraz zastęp z JRG Zamość. Wstępne straty oszacowano na kwotę 1 tys. zł.
 
 
 bryg. Andrzej Szozda

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz