zamosc.tv

Jeden kierowca – dwa fałszywe prawa jazdy

dodano: 22.03.2023

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko podczas jednej kontroli drogowej przeprowadzonej w Lublinie, ujawnili dwa fałszywe prawa jazdy.

Mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Lublinie, realizując swoje zadania służbowe na szlakach komunikacyjnych w Lublinie, wytypowali do kontroli drogowej pojazd zarejestrowany na terytorium Polski (śląskie tablice rejestracyjne). Kierowcą pojazdu był 28-letni obywatel Nigerii, który przedstawił do kontroli nigeryjskie oraz międzynarodowe prawo jazdy. Funkcjonariusze mając wątpliwości, czy oba dokumenty są autentyczne postanowili je wnikliwie sprawdzić. Szczegółowa analiza dokumentów z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziła wątpliwości funkcjonariuszy.  Cudzoziemiec został zatrzymany, zaś sfałszowane dokumenty zabezpieczono. Placówka Straży Granicznej w Lublinie wszczęła przeciwko mężczyźnie postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 270 § 1 kk. Jest on usankcjonowany karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych kontroli, ujawnili w tym roku już ponad 350 fałszywych dokumentów.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz