zamosc.tv

Zaproszenie na spotkanie z dr Hanną Machińską

dodano: 21.03.2023

24.03 o godz. 17.00, rozpocznie się w sali dolnej restauracji Padwa w Zamościu spotkanie z dr Hanną Machińską, prawniczką, byłą, wieloletnią zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich. Na spotkanie zaprasza zamojska filia stowarzyszenia "Kuźnica".

Hanna Machińska to postać wybitna; doskonała prawniczka, znawczyni logiki prawniczej, prawdziwa patriotka, w tym najlepiej rozumianym sensie. Odważnie stawiając czoła niesprawiedliwości, ksenofobii, nietolerancji. Ktoś, dla kogo drugi człowiek jest sensem jego pracy, tak naukowej jak i zawodowej. To również osoba wielowymiarowa, w sensie politycznym, której nie sposób przypisać do żadnej frakcji albo koterii.

Na spotkaniu z zamościanami dr Machińska poruszy kwestię bliskości Polski i Ukrainy, w sensie bezpośrednim, jak również w sensie metaforycznym, odwołując się do swoich doświadczeń z pierwszych dni wojny, kiedy piastowała urząd zastępcy RPO. To właśnie w Zamościu, mieście granicznym, temat jej wystąpienia powinien wybrzmieć z całą mocą. Nie zabraknie zapewne również odniesień do aktualnej sytuacji geopolitycznej i społecznej w której znalazł się nasz kraj i Europa po rosyjskiej agresji.

Hanna Machińska gościła w Zamościu latem ub.r. w ramach cyklu "Tour de Konstytucja". Już wówczas obiecała, że z radością odwiedzi nasze miasto jeszcze raz. Okazja nadarza się w najbliższy piątek. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Po wystąpienia gościa przewidziane są pytania z sali oraz dyskusja.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz