zamosc.tv

Na wały! Niezwyciężona Twierdza Zamość

dodano: 21.06.2022

W sobotę 25 czerwca 2022 r., na terenie zielonym przy Zamojskim Arsenale odbędzie się piknik historyczny "Dzień z Twierdzą Zamość", któremu towarzyszyć będzie gra miejska "Na wały".

W ramach wydarzenia rekonstruktorzy z Stowarzyszenia Pospolite Ruszenie, Stowarzyszenia Turystyka z Pasją, Towarzystwa Szabli i Miecza i Fundacji Wsparcia Zamojskiej Rekonstrukcji i Postaw Społecznych Bastion zaprezentują wojskowość i rzemiosło I Rzeczypospolitej.
Szczegółowy harmonogram wydarzenia:
1. Piknik historyczny "Dzień z Twierdzą Zamość"
* Miejsce: teren zielony przy zamojskim Arsenale.
* Czas trwania: 10:00 - 18:00.
W programie: ▪ obozowiska historyczne załogi Twierdzy z lat 1655, 1813, 1920 ▪ prezentacje sprzętu wojskowego z epoki ▪ gawęda o najważniejszych operacjach obronnych Twierdzy ▪ musztra wojskowa ▪ salwy z armat i ckm- ów.
2. Gra miejska "Na wały!"
* Zapisy do dnia gry: edukacja@muzeumarsenal.pl
* Start i zakończenie gry miejskiej - Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2
* Dodatkowe zapisy na grę: 10:00 -12:00.
* Rozgrywka w obszarze Starego Miasta: od godziny 12.
Informacje dodatkowe:
Gra miejska będzie wykorzystywała zachowane elementy twierdzy, a do jej ukończenia potrzebne będzie rozwiązanie zadań na stanowiskach animatorów rozstawionych na terenie Starego Miasta. Gra będzie dostosowana językowo do osób ukraińskojęzycznych – karty graczy będą tłumaczone, ponadto wśród organizatorów będą osoby kompetentne językowo.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Partnerzy: Towarzystwo Szabli i Miecza, Stowarzyszenie Turystyka z Pasją, Fundacja Wsparcia Zamojskiej Rekonstrukcji i Postaw Społecznych Bastion.

Projekt „Na wały! Niezwyciężona Twierdza Zamość”, jest współfinansowany w ramach programu "Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej" Ministerstwa Obrony Narodowej i konkursu „Zachowajmy w pamięci”.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

MUZEUM FORTYFIKACJI I BRONI ARSENAŁ
ODDZIAŁ MUZEUM ZAMOJSKIEGO

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz