zamosc.tv

Magazyny papierosów, tytoniu i alkoholu pod przykrywką legalnych punktów handlowych

dodano: 23.05.2022

Wyroby akcyzowe o wartości 45 tys. złotych ujawnili na bazarze w Stalowej Woli funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce.

Kontrolę na bazarze miejskim w Stalowej Woli przeprowadzono 18 maja. Funkcjonariusze Straży Granicznej z rzeszowskiej placówki ustalili, że 57-letnia obywatelka Armenii oraz 44-letni Polak przechowują znaczne ilości wyrobów akcyzowych. Magazyny znajdowały się na zapleczach sąsiadujących ze sobą stoisk z odzieżą używaną oraz artykułami przemysłowymi. Mundurowi ujawnili ponad 2 tysiące paczek papierosów, 15 kg krajanki tytoniowej oraz 21 litrów spirytusu o łącznej wartości blisko 45 tys. złotych.
Przeciwko obywatelce Armenii i obywatelowi RP wszczęto dochodzenia o popełnienie przestępstw skarbowych i przedstawiono im m.in. zarzuty paserstwa. Nielegalny towar zabezpieczono w związku z wszczętymi postępowaniami. Podejrzani zgodnie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz