zamosc.tv

Webinar dla konsumentów

dodano: 19.05.2022

Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu informuje o webinarium na temat Senior na pokazie, czyli zakupy poza siedzibą przedsiębiorstwa i nieuczciwe praktyki rynkowe. Dowiedz się, jakie masz prawa.

Pokazy handlowe, na które często zapraszane są osoby starsze, stają się przyczyną dokonywania nieprzemyślanych, nietrafionych i zwykle drogich zakupów. Konsultanci takich przedsiębiorców, pozyskując informacje o problemach zdrowotnych seniorów i ich dane kontaktowe od innych podmiotów, zapraszają na otwarte spotkania, kusząc nieodpłatnymi badaniami czy darmowymi upominkami. Wykorzystując argument zdrowia, stosują sztuczki marketingowe, by sprzedać oferowane produkty jeszcze podczas takiego wydarzenia.
Podczas webinaru konsumenci dowiedzą się jakie maja prawa, jeśli dokonają zakupu podczas prezentacji handlowej, a także w jakim terminie można odstąpić od umowy i nieodpłatnie zwrócić produkt.
Spotkanie online jest przygotowane przez Fundację ProPublika i odbędzie się w czwartek 19 maja 2022r. o godz. 16:30. Ekspertem, który omówi temat  jest pani Kamila Wasilewska, radca prawny, Kancelaria Prawna Staniszewski&Wspólnicy Link do transmisji: https://www.infoliniakonsumencka.pl/live/
Aby wziąć udział, należy wpisać swoje imię oraz adres e-mail.
Zapraszamy do oglądania.

 

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz