zamosc.tv

58-latek z ponad 3 promilami alkoholu

dodano: 19.05.2022

Kierowca volkswagena w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Jadąc przez Michalów zignorował obowiązek ustąpienia pierwszeństwa stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Na niepewny styl jazdy kierującego volkswagenem zareagował inny uczestnik ruchu, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu i powiadomił służby. 58-letni kierowca golfa ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

Wczoraj zgłaszający powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy, że uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Opisując zdarzenie powiedział, że kierujący volkswagenem w Michalowie wymusił pierwszeństwo przejazdu stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, po tym wjechał na teren sklepowego parkingu. Zgłaszający przypuszczając, że kierujący volkswagenem jest pijany, również zatrzymał się na parkingu. Następnie podbiegł do auta, otworzył drzwi od strony kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki. O ujęciu kierującego volkswagenem powiadomił służby. 
Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów ze Szczebrzeszyna. Mundurowi zbadali stan trzeźwości ujętego kierowcy. Volkswagenem kierował 58-latek z gminy Sułów, badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 
Świadomość zagrożenia, jakie stwarza pijany kierowca oraz współodpowiedzialność za bezpieczeństwo innych – godne są naśladowania. Dlatego też postawa zgłaszającego, który zareagował na nietrzeźwego kierowcę zasługuje na uznanie.

 

 

KMP Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz