zamosc.tv

"Ukojenie" - malarstwo Magdaleny Gedroyć w Centrum "Synagoga"

dodano: 04.04.2022

W kwietniu 2022 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będziemy prezentować wystawę malarstwa pani Magdaleny Gedroyć pod tytułem „Ukojenie”.

Artystka przestrzeń swoich prac organizuje wokół postaci człowieka, przeważnie kobiety. Wyizolowanej od otaczającego nas chaosu świata. Często towarzyszą jej zwierzęta: kot, pies ptaki. To pozwala zrozumieć dążenie do uporządkowania własnej rzeczywistości w swoisty sposób: w zadumie, zamyśleniu przedstawianych postaci. Magdalena Gedroyć przedstawia „Ukojenie” w codziennym życiu i swoisty związek człowieka z naturą i przestrzenią.
 
Magdalena Gedroyć urodziła się w 1975 roku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS ukończyła w 2003 roku dyplomem z grafiki warsztatowej – litografii w pracowni profesora Piotra Lecha. Zajmuje się malarstwem olejowym i akwarelą. Mieszka i tworzy na Roztoczu.
 
„Ukojenie” to wystawa bardzo kameralna, dlatego zrezygnowaliśmy z tradycyjnego wernisażu. Zapraszamy natomiast na dzień otwarty wystawy, który odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia.
Wystawa będzie prezentowana do końca miesiąca w Centrum „Synagoga” FODŻ, przy ul. Pereca 14 w Zamościu.
 
 


Daniel Sabaciński

Centrum "Synagoga"
Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz