Praca w opiece w Niemczech: na czym właściwie polega?
dodano: 10.02.2022Coraz liczniejsze oferty pracy w opiece osób starszych potwierdzają fakt, że praca dla opiekunek z Polski spotyka się z uznaniem i opłacalnością. Zarobki są w głównej mierze zależne od agencji: przykładowo w agencji Perfekton opiekunka ze średnio-zaawansowaną znajomością języka niemieckiego może zarobić do 1800 euro netto miesięcznie.
Kolejnym atutem tej pracy jest fakt, że opiekunka zachowuje całą kwotę dla siebie. Nie musi martwić się o miejsce zamieszkania, wyżywienie czy transport. Nocleg i jedzenie dostarcza rodzina wynajmująca opiekunkę, a transport na miejsce zlecenia jest zapewniany i opłacany przez agencję Perfekton.
Praca dla opiekunek nie wymaga wyszukanych umiejętności czy doświadczenia: wystarczy, że jesteś osobą empatyczną, czerpiesz radość z pomagania słabszym i znasz chociaż podstawy języka niemieckiego. Jeśli masz obawy dotyczące języka, szybko okażą się one nieuzasadnione. Wiele opiekunek potwierdza, że na początek wystarczą proste sformułowania, a z biegiem czasu znajomość języka się poszerza, więc później jest tylko łatwiej.
Należy pamiętać, że praca w opiece w Niemczech polega przede wszystkim na wsparciu podopiecznego w codziennych czynnościach, takich jak przemieszczanie się, odżywianie, higiena osobista i zajmowanie się domem. Czynności medycznych praca dla opiekunek nie obejmuje, więc nie musisz się przejmować, że będziesz odpowiedzialna za mierzenie ciśnienia, zastrzyki czy zmienianie bandaży.
Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy zapraszamy do kontaktu z agencją Perfekton. Firma posiada wiele ofert pracy w opiece, przedstawi wszystkie szczegóły i pomoże przejść przez cały proces rekrutacji.
Aktualności
więcej-
W bagażach, odzieży i schowkach pojazdów – 4,5 mln zł bez zgłoszenia do kontroli celnej
- KAS i SG rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy za pomocą balonów meteorologicznych
- Magritte i Henri Matisse w BWA Galerii Zamojskiej
- Przejedź się razem z nami!
- Konstytucja 3 maja i odrodzenie Wojska Polskiego – wystawa planszowa
- 92-latka straciła 45 000 złotych metodą „na lekarza”
- 45-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu za zabójstwo w Belgii i ucieczkę z więzienia zatrzymany w Lublinie
- Ósmoklasisto, Ósmoklasistko! Rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2026/2027
Komentowane Aktualności
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Fordem w Nissana (5)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (59)
- Potrącenie rowerzystki (2)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Uderzył w drzewo w miejscowości Wola Żółkiewska. 50-letni kierowca trafił do szpitala
dodano: 03.04.20262 kwietnia w miejscowości Wola Żółkiewska (gm. Żółkiewka) doszło do zdarzenia drogowego, w którym samochód osobowy uderzył w drzewo. 50-letni kierowca, mieszkaniec gminy Biłgoraj, był trzeźwy i podróżował sam. Został przetransportowany do szpitala. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Przyczyny zdarzenia są ustalane. Apelujemy o zachowanie ostrożności za kierownicą zwłaszcza w okresie świat, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch.
Zobacz materiał140 osób ustalonych i zatrzymanych podczas wojewódzkiej akcji „Poszukiwany”
dodano: 09.04.2026140 osób poszukiwanych przez organy ścigania zostało ustalonych i zatrzymanych przez kryminalnych podczas dwudniowej akcji „Poszukiwany” zorganizowanej na terenie Lubelszczyzny. Wśród zatrzymanych jest 21 osób poszukiwanych listami gończymi, ale także sądowymi nakazami doprowadzenia, skazane prawomocnymi wyrokami na kary pozbawienia wolności lub aresztu. Po zatrzymaniu poszukiwani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych. Działania policjantów koordynowane były przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Zobacz materiałRekrutacja: 18 Zamojski Pułk Przeciwlotniczy
dodano: 22.04.2026Zapraszamy kandydatów na żołnierzy zawodowych we wszystkich korpusach.
Zobacz materiałCudzoziemcy ponieśli konsekwencje
dodano: 31.03.2026Białorusin wrócił już do kraju pochodzenia, a Indonezyjka będzie musiała opuścić Polskę – to efekty działań przeprowadzonych w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)