zamosc.tv

Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF 
i urzędów skarbowych

dodano: 25.01.2022

* Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF).
* To próby wyłudzenia danych podatników.
* Przypominamy: resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.

Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.
Przypominamy, że urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach.
Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.
Co warto zrobić
* W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż" albo „udostępnij" i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.
* Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.
* Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!
Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK (https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/4183,Teraz-jeszcze-latwiej-zglosic-incydent-bezpieczenstwa-przez-SMS.html).
W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prosimy o przekazanie zgłoszenia na incydent@mf.gov.pl.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz