Kulinarny szlak wschodniej Polski pierwszym krokiem do rozwoju przedsiębiorczości
dodano: 22.09.2017Rolników i przetwórców żywności, producentów wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, lokalne grupy działania oraz wystawców zainteresowanych współpracą promocyjną z Samorządem Województwa Lubelskiego, serdecznie zapraszamy na spotkanie w Bychawie! O rozwoju przedsiębiorczości na wsi w kontekście produkcji i przetwórstwa żywności będziemy rozmawiać w Bychawskim Centrum Kultury w piątek 29 września.
W trakcie organizowanej wspólnie przez Marszałka Województwa Lubelskiego i Burmistrza Bychawy konferencji będą przedstawione wymogi obowiązujące przy wytwarzaniu produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, a także kwestie związane z dystrybucją i marketingiem żywności wytwarzanej przez małych producentów. Referować dla Państwa będą m.in. specjaliści z: Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Zakładu Ekonomiki Rybackiej Morskiego Instytutu Rybackiego, Izby Administracji Skarbowej w Lublinie i spółki Industi. Sporo uwagi poświęcimy dobrym praktykom. Swoje doświadczenia w Bychawie przedstawią reprezentanci Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach oraz tamtejszego Centrum Produktu Lokalnego, a także kilku lokalnych serowarni.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 26 września br., na adres email: rafal.serej@lubelskie.pl. Dalsze informacje nt. spotkania można uzyskać pod lubelskim numerem tel. (81) 44 16 538.
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (183)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (4)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dołącz do Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni!
dodano: 17.04.2026Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to specjalistyczny komponent sił zbrojnych odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa w kolejnej domenie operacyjnej jaką jest cyberprzestrzeń.
Zobacz materiałWypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74
dodano: 16.04.2026Ustalamy dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed południem na DK 74. W wyniku zderzenia Mercedesa i Mana ranne zostały trzy osoby. Najciężej poszkodowany 38 - letni pasażer Mana został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do jednego z lubelskich szpitali. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiałCzas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej
dodano: 22.04.2026Do 20 maja spora część przedsiębiorców powinna rozliczyć składkę zdrowotną za ubiegły rok. Jeżeli powstała niedopłata, trzeba uregulować ją w tym samym terminie. A jeśli jest nadpłata – przedsiębiorca otrzyma z ZUS zwrot. Roczne rozliczenie składki obowiązuje przedsiębiorców, którzy w 2025 roku opłacali podatek liniowy, według skali lub ryczałtem ewidencjonowanym. Bilans składki zdrowotnej pozwala ustalić jej ostateczną wysokość na podstawie przychodu lub dochodu z ubiegłego roku. Na stronie internetowej zus.pl jest kalkulator, który pomaga wyliczyć roczną składkę.
Zobacz materiałMajówka ze Sztukmistrzami w Zamościu
dodano: 24.04.2026Majówka ze Sztukmistrzami w Zamościu Rynek Wodny godz. 16:00-19:00
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)