Projekt z ZUS = świadomy uczeń
dodano: 01.09.2016Składki na ubezpieczenia społeczne, emerytury i zasiłki to nie jest „czarna magia”. Mogą się o tym przekonać już gimnazjaliści, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych wchodzi do szkół z „Projektem z ZUS”.
Szkoły znają i cenią metodę projektową od lat. Uczniowie gimnazjów obowiązkowo biorą udział w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym na wybrany temat. Ocena z niego jest uwzględniana na świadectwie. ZUS proponuje wykorzystanie tej metody do przeprowadzenia dla uczniów szkół gimnazjalnych jednej lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jest ona powiązana z programem przedmiotu Wiedza o społeczeństwie. Na podstawie lekcji i zdobytych samodzielnie informacji uczniowie przygotowują w grupach pracę. Może to być film, komiks, prezentacja, plakat lub ulotka.
Szkoła może skorzystać z „Projektu z ZUS” w dowolnym czasie. Zakład przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować przedsięwzięcie. Scenariusz lekcji i prezentacja wzbogacona o filmy jest dostępna dla nauczycieli w internecie.
– Zapewniamy wsparcie merytoryczne i szkolenia dla nauczycieli-opiekunów projektu. Dla zainteresowanych możemy przeprowadzić lekcje instruktażowe. Chętnie opowiemy więcej o przedsięwzięciu – zachęca nauczycieli do kontaktu Magdalena Plizga z Oddziału ZUS w Biłgoraju. Materiały do lekcji i kontakt do koordynatorów projektu w ZUS można znaleźć na stronie internetowej beta.zus.pl/edukacja/gimnazja.
Małgorzata Korba
regionalny rzecznik ZUS
w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (218)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (5)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (4)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Konkurs Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”
dodano: 24.04.2026Zamojski Dom Kultury, Miasto Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze” serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”
Zobacz materiałMiejski szalet chwilowo nieczynny. Ruszył remont
dodano: 17.04.2026Nowa armatura, odświeżone tynki i pomalowane ściany – tak po remoncie, który rozpoczął się w piątek (17 kwietnia) będzie wyglądała toaleta publiczna przy Bramie Szczebrzeskiej w Zamościu. Prace nie powinny trwać dłużej niż kilka dni.
Zobacz materiałKonkurs "FOLK MŁODYM GŁOSEM"
dodano: 17.04.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w III edycji konkursu piosenki dla dzieci i młodzieży - FOLK MŁODYM GŁOSEM!
Zobacz materiałBędą remonty kominów zabytkowych kamienic na Starym Mieście
dodano: 16.04.2026ZGL bierze się za kominy na Starym Mieście. Remonty są niezbędne i zostaną przeprowadzone. Są stare i wyeksploatowane. Wymagają jak najszybszych napraw, często gruntownych. Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu postanowił wyremontować sporą część kominów w kamienicach na Starym Mieście.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)