Barbara Rybałtowska w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej
dodano: 10.06.2016Gościem najbliższej Zamojskiej Biesiady Literackiej zaplanowanej na 16 czerwca 2016 r. będzie Barbara Rybałtowska - pisarka, aktorka i piosenkarka, malarka, autorka poczytnych powieści i książek biograficznych. Spotkanie autorskie, którego organizatorem jest Książnica Zamojska rozpocznie się o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20 w Zamościu.
Zapraszamy do udziału (wstęp wolny) czytelników oraz wszystkich zainteresowanych. Autorka przywiezie ze sobą również swoje książki, które wraz z autografem, będzie można nabyć po atrakcyjnej cenie.
Barbara Rybałtowska - autorka powieści, m.in. wydanych w serii Saga („Bez pożegnania”, „Szkoła pod baobabem”, „Koło graniaste”, „Mea culpa”, „Czas darowany nam”, „Jak to się skończy”, „Co to za czasy”), „Kuszenie losu”, „Magia przeznaczenia”, „Przypadek sprawił”, „Romanse w Paryżu”, książek biograficznych (m.in. „Barbara Brylska w najtrudniejszej roli”), tekstów piosenek oraz sztuki muzycznej "Próba u Poli Negri".
Działa w zarządzie ZASP-u, jest członkiem ZAIKS-u, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, wieloletnia członkini Warszawskiego Koła Zamościan. Chętnie spotyka sie z czytelnikami, swoje książki wydaje głównie w wydawnictwie Axis Mundi, z którym gościła na tegorocznych Targach Książki w Warszawie.
Halina Zielińska
Książnica Zamojska
Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (213)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (5)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (4)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wsparcie w odbudowie domu
dodano: 09.04.2026W dniu 7 marca 2026 r. (sobota), w godzinach nocnych, w miejscowości Wólka Wieprzecka doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległa przybudówka, w której zamieszkiwała Pani Renata. Pożar spowodował również utratę dorobku życia oraz wyposażenia mieszkania.
Zobacz materiałMiędzynarodowy Dzień Tańca w ZDK
dodano: 14.04.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca! 28 kwietnia 2026 godz. 18:00
Zobacz materiałSeria szkoleń z e-usług ZUS
dodano: 29.04.2026Załatwianie spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie wymaga wizyty w placówce. Wystarczy komputer lub telefon i internetowe łącze. Kto chce lepiej poznać elektroniczne usługi ZUS, może skorzystać z jednego z najbliższych szkoleń.
Zobacz materiałNie zatrzymał się do kontroli, łamał przepisy i zakończył podróż wydaleniem z Polski
dodano: 13.04.2026Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z PSG w Białej Podlaskiej w wyniku kontroli legalności pobytu wydalili z kraju obywatela Ukrainy, który łamał przepisy ruchu drogowego i uciekał autem przed funkcjonariuszami Policji.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)