14-latkowie zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy
dodano: 28.10.20152,15 promila alkoholu miał w organizmie 57-letni kierowca samochodu marki Daewoo Matiz. Nietrzeźwemu mężczyźnie dalszą jazdę autem uniemożliwili dwaj młodzi chłopcy. Schowali kluczyki od pojazdu i zadzwonili na Policję.
Wczoraj po godzinie 15 do dyżurnego łukowskiej komendy Policji zadzwonił młody chłopiec, i powiedział że w miejscowości Stanin w okolice sklepu przyjechał samochód marki Daewoo Matiz, a jego kierujący jest prawdopodobnie pod działaniem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast udali się policjanci. Zastali tam opisywane auto, i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Przy samochodzie znajdowali się dwaj 14-letni chłopcy, którzy powiedzieli policjantom, że to oni dzwonili do dyżurnego Komendy Policji w Łukowie. Chłopcy mówili, iż widzieli jak mężczyzna ten przyjechał samochodem w okolice sklepu. W ich obecności mężczyzna po wyjściu z auta prawie przewrócił się, a idąc mocno zataczał się. Chłopcy domyślili się, że może on być nietrzeźwy i dlatego zadzwonili na Policję.
Rezolutni chłopcy zauważyli, że w stacyjce samochodu kierowca pozostawił kluczyki. Wpadli na pomysł, by zabrać kluczyki i w ten sposób nie dopuścić do jazdy nietrzeźwego mężczyznę. Jak pomyśleli tak zrobili. Gdy nietrzeźwy mężczyzna powrócił do swego auta bardzo zdziwił się brakiem kluczyków w stacyjce. Chłopcy cały czas byli w pobliżu auta, nie pozwolili oddalić się nietrzeźwemu do czasu przyjazdu policjantów.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy matiza. Po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajdowało się od 1,94 do 2,15 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Aktualności
więcej-
Wakacyjne wtorki w Zamojskiej Akademii Kultury
- Saga Homera w nowej odsłonie
- Stanisław Brach w Muzeum Zamojskim. Wernisaż wystawy „Rzeźba w porcelanie” już 11 lipca!
- Wakacyjne czwartki w zamojskim zoo – lato 2026
- XXXVIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie
- Zmiany w obsadzie parafii
- Jazdę na zakazie i bez uprawnień zakończył w rowie
- Wypadek kierującego hulajnogą elektryczną. 31-latek był nietrzeźwy
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (142)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (12)
- 90-latek wjechał w tył toyoty (2)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
XVI Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Zamościu
dodano: 03.07.2026Program Dnia Festiwalowego XVI Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” ZAMOŚĆ | 11 lipca 2026 | 17:00 - 21:00
Zobacz materiałNowa legitymacja emeryta-rencisty
dodano: 06.07.2026Dokument, z którego korzystają miliony emerytów i rencistów w Polsce, będzie mieć nowy wzór. Chodzi o legitymację emeryta-rencisty ZUS. Nie trzeba wymieniać starych dokumentów, nadal zachowują ważność.
Zobacz materiałPrzeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
dodano: 11.06.2026Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło 8 i 9 czerwca w działaniach na terenie województwa lubelskiego ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnej migracji cudzoziemców. Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców.
Zobacz materiałMuzeum Zamojskie po raz czwarty włącza się w Europejskie Dni Archeologii
dodano: 08.06.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu po raz czwarty uczestniczy w Europejskich Dniach Archeologii – ogólnoeuropejskiej inicjatywie popularyzującej dziedzictwo archeologiczne oraz wiedzę o przeszłości. Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowanego w Polsce pod auspicjami Narodowego Instytutu Dziedzictwa, będzie okazją do spotkań wokół skarbu ze Śniatycz – wyjątkowego odkrycia archeologicznego ostatnich miesięcy, które niedawno wzbogaciło zbiory Muzeum Zamojskiego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)