Ogromne ilości dopalaczy nie trafią na rynek
dodano: 01.09.2015Policjanci w Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie w ciągu ostatnich kilku dni przechwycili ponad 10 kg dopalaczy, zawierających substancje o działaniu psychoaktywnym. Dopalacze sprowadzane były z zagranicy przez 25-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci i prokuratorzy prowadzą postępowanie w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Śledczy skoncentrowali swoje działania na przejęciu możliwie największej liczby niebezpiecznych substancji, które mogły zostać wprowadzone do obrotu.
Precyzyjnie zaplanowane czynności operacyjne pozwoliły na przechwycenie w ciągu ostatniego tygodnia ponad 10 kg dopalaczy. Funkcjonariusze odnaleźli substancje w mieszkaniu 25-latka w dzielnicy Czechów w Lublinie. Dodatkowo podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 4 tys. złotych, wagę elektroniczną oraz telefony komórkowe. Policjanci przejęli również kilka przesyłek pocztowych z dopalaczami, które adresowane były do lublinianina. Jak wynikało z ustaleń operacyjnych 25-latek sprowadzał je z zagranicy. Z informacji jakie posiadają policjanci mężczyzna rozprowadzał dopalacze na terenie Polski.
Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zabezpieczone substancje już trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, gdzie zostaną szczegółowo zbadane. Wstępnie wiadomo, że dopalacze posiadają w składzie substancje o działaniu psychoaktywnym.
Aktualności
więcej-
Wakacyjne wtorki w Zamojskiej Akademii Kultury
- Saga Homera w nowej odsłonie
- Stanisław Brach w Muzeum Zamojskim. Wernisaż wystawy „Rzeźba w porcelanie” już 11 lipca!
- Wakacyjne czwartki w zamojskim zoo – lato 2026
- XXXVIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie
- Zmiany w obsadzie parafii
- Jazdę na zakazie i bez uprawnień zakończył w rowie
- Wypadek kierującego hulajnogą elektryczną. 31-latek był nietrzeźwy
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (147)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (12)
- 90-latek wjechał w tył toyoty (2)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiałPrzeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
dodano: 11.06.2026Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło 8 i 9 czerwca w działaniach na terenie województwa lubelskiego ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnej migracji cudzoziemców. Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców.
Zobacz materiałZaproszenie na spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz
dodano: 10.06.2026Już 19 czerwca o godz. 16:00 w Książnica Zamojska odbędzie się spotkanie autorskie oraz wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz pt. „Spomiędzy słów namalowane”.
Zobacz materiałRenciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)