zamosc.tv

Zatrzymana para internetowych oszustów

dodano: 19.07.2013

Chełmscy policjanci zatrzymali wczoraj parę 22 - letnich oszustów. Z ustaleń śledczych wynika, że oszukali kilkaset osób wykorzystując do tego internetowe portale aukcyjne. Sprawcy działali zaledwie od lipca br. Dzierżawiąc konta innych osób bądź też wykorzystując konta założone przez siebie wystawiali rzeczy na sprzedaż. Po wpłaceniu przez kupujących pieniędzy nie wysyłali im zakupionych przedmiotów. Policjanci wyjaśniają poszczególny udział tych osób w procederze oraz ustalają osoby pokrzywdzone.

Policjanci chełmskiej komendy zajmujący się na co dzień walka z przestępczością gospodarczą zatrzymali wczoraj 22- letnia kobietę i 22- letniego mężczyznę. Osoby te podejrzewane są o oszustwa za pośrednictwem popularnych internetowych portali aukcyjnych.
Z ustaleń śledczych wynika, że para swój przestępczy proceder prowadziła od lipca br. Oszustw dokonywali w ten sposób, że wyszukiwali osoby, które potrzebowały pożyczki. Następnie kontaktując się drogą mailową oferowali im pieniądze w zamian za dzierżawę konta aukcyjnego. Do tego celu wykorzystywali druki stosownych umów. Po zdobyciu w ten sposób danych do konta oferowali do sprzedaży produkty, za które osoby kupujące wpłacały pieniądze na konto ale zamówionych rzeczy nie otrzymywały.

Oceń news:
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Podpis / Pseudonim

Treść komentarza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.