Kiermasz bożonarodzeniowy
dodano: 16.12.2011
Pogoda mało świąteczna, ale każdy kto chce poczuć klimat zbliżających się świąt powinien wybrać się w niedzielę 18 grudnia do Lipskiego Centrum Kultury na Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można na nim znaleźć masę pomysłów na prezenty dla bliskich, świąteczne ozdoby, którymi można upiększyć mieszkanie, a także podpatrzeć, popróbować i kupić potrawy na wigilijny stół.
Między 10.00 a 13.30 w holu głównym LCK mieszkańcy Lipska będą mogli wybierać wśród stroików, bombek, aniołków, wyrobów koronkarskich i innych, mieniących się kolorami, elementów dekoracyjnych. Będą też atrakcyjne upominki pod choinkę.
Jarmark będzie również kusił wyjątkowym smakiem i zapachem. Osoby, które chcą na wigilijnym stole zaoferować wyroby kuchni regionalnej będą mogły na jarmarku zaopatrzyć się w śledzie, racuchy, czerwony barszczyk, chruściele, szczodraki oraz kilka rodzajów pierogów nadziewanych kapustą lub grzybami albo pieczonych z jabłkiem. Będą też ciasta drożdżowe, marynaty, nalewki i wiele innych smakołyków. Takich potraw na próżno szukać w sklepach, ponieważ większość jest przygotowywana według domowych receptur gospodyń z całego regionu.
Aktualności
więcej-
17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
- Prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu i został wydalony z Polski
- Tango dla starszej młodzieży
- Pijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu
- ‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
- Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
- Medyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
Komentowane Aktualności
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (268)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Projekcja filmu „Generalplan Ost oczami młodzieży”
dodano: 14.04.2026Szanowni Państwo, w imieniu Macieja Zwolana oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu serdecznie zapraszam do udziału w projekcji filmu „Generalplan Ost oczami młodzieży”, przygotowanego w ramach II edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Silni Polską!” organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN.
Zobacz materiałMajówka 2026 w Muzeum – zajęcia patriotyczne dla dzieci
dodano: 27.04.20262 maja 2026 r. o godz. 13:00 zapraszamy do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu na wyjątkowe zajęcia patriotyczne dla dzieci „Wokół polskich symboli narodowych”. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i stanowi część programu Majówki 2026 w Muzeum Zamojskim.
Zobacz materiałKAS i SG rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy za pomocą balonów meteorologicznych
dodano: 29.04.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej (NOSG) rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy z Białorusi. • Do przemytu wykorzystano 160 balonów metrologicznych. • Zatrzymano 34-letniego obywatela Białorusi, który kierował grupą.
Zobacz materiałCzas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej
dodano: 22.04.2026Do 20 maja spora część przedsiębiorców powinna rozliczyć składkę zdrowotną za ubiegły rok. Jeżeli powstała niedopłata, trzeba uregulować ją w tym samym terminie. A jeśli jest nadpłata – przedsiębiorca otrzyma z ZUS zwrot. Roczne rozliczenie składki obowiązuje przedsiębiorców, którzy w 2025 roku opłacali podatek liniowy, według skali lub ryczałtem ewidencjonowanym. Bilans składki zdrowotnej pozwala ustalić jej ostateczną wysokość na podstawie przychodu lub dochodu z ubiegłego roku. Na stronie internetowej zus.pl jest kalkulator, który pomaga wyliczyć roczną składkę.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)