XV Polsko - Białoruskie Forum Gospodarcze "Dobrosąsiedztwo-2011"
dodano: 09.12.2011
"Współpraca gospodarcza kluczem do dobrobytu społeczeństw" - to hasło przewodnie XV Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego "Dobrosąsiedztwo-2011". Jubileuszowe forum rozpoczęło się 6 grudnia w Białej Podlaskiej. Organizatorzy to Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa, Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa, Bialskopodlaska Izba Gospodarcza i Marszałek Województwa Lubelskiego.
Marszałek Województwa Lubelskiego był współorganizatorem Forum Gospodarczego "Dobrosąsiedztwo-2011"Spotkanie ma być platformą wymiany myśli i doświadczeń w praktycznym rozwiązywaniu trudnych problemów gospodarczych, wskazania strategicznych kierunków rozwoju i będzie miało bardzo konkretny, programowy i biznesowy charakter.
Podczas otwarcia forum marszałek Krzysztof Hetman przedstawił walory Lubelszczyzny , jako województwa otwartego na inwestycje zagraniczne i międzynarodową kooperację produkcyjno-handlową.
W programie Forum, obok sesji plenarnych i giełdy kontaktów, przewidziano pracę w trzech zespołach seminaryjnych:
1. Współpraca regionalna w zakresie przepływu osób, inwestycji, kooperacji oraz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw
2. Partnerska współpraca w zakresie rolnictwa i gospodarki żywnościowej
3. Kredytowanie polsko - białoruskiej współpracy gospodarczej i ubezpieczenie ryzyk
Dla zainteresowanych firm, w oparciu o wcześniejsze zgłoszenia, zaplanowano zwiedzanie zakładów produkcyjnych z branży: mleczarskiej, mięsnej, produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu rolno-spożywczego, a także lokalnej biogazowni oraz hurtowni rolno-spożywczej „Elizówka". Ponadto, według indywidualnych zapotrzebowań i uzgodnień, zwiedzanie innych zakładów. Dla instytucji oraz firm, które zechcą zaprezentować swoją działalność i swoje materiały podczas Forum - zorganizowano stoiska informacyjne i prezentacyjne.
Aktualności
więcej-
17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
- Prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu i został wydalony z Polski
- Tango dla starszej młodzieży
- Pijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu
- ‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
- Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
- Medyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
Komentowane Aktualności
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (268)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Konkurs "FOLK MŁODYM GŁOSEM"
dodano: 17.04.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w III edycji konkursu piosenki dla dzieci i młodzieży - FOLK MŁODYM GŁOSEM!
Zobacz materiałMagritte i Henri Matisse w BWA Galerii Zamojskiej
dodano: 29.04.2026Henri Matisse ur. 31 grudnia 1869 w Le Cateau-Cambrésis, zm. 3 listopada 1954 w Nicei) – francuski malarz. Uznawany za najsłynniejszego fowistę. Początkowo przygotowywał się do zawodu prawnika. Jednak w wieku 24 lat rozpoczął naukę malarstwa w paryskiej Szkole Sztuk Pięknych. Uczeń Gustave’a Moreau, początkowo tworzył pod wpływem impresjonistów oraz sztuki japońskiej. W 1905 wystawił swoje prace w Salonie Jesiennym. Wykształcił wkrótce własny styl. Sławę osiągnął już za swego życia. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych barw, które częstokroć, w trosce o czytelność obrazu, obwodził delikatnym konturem. Po operacji onkologicznej utracił sprawność fizyczną i poruszał się na wózku inwalidzkim (nie mógł pracować przy sztalugach) – zmienił się wtedy profil jego twórczości – tworzył odtąd papierowe kolaże. Henri Matisse był rywalem Pabla Picassa. Zmarł na atak serca w swoim mieszkaniu w Nicei.
Zobacz materiałPodsumowanie "Majówki" na drogach Lubelszczyzny
dodano: 04.05.2026Majowy weekend już za nami. Przez te kilka dni nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz region czuwali policjanci. Od 1 do 3 maja na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, zaś 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 111 kolizji drogowych, zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.
Zobacz materiałMajówka w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 22.04.2026Zapraszamy do spędzenia Majówki w Tomaszowie Lubelskim
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)