III Festyn Sołecki
dodano: 10.06.2011W najbliższą niedzielę 12 czerwca odbędzie się, trzeci w wiejskiej Gminie Łuków, Festyn Sołecki. Przez ostatnie dwa lata imprezę organizowano w Wólce Świątkowej, teraz gospodarzem festynu będzie Krynka.
Zgodnie z tradycją doroczne święto rozpocznie o 13.00 uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Po eucharystii uczestnicy obchodów przejdą w okolice boiska w Krynce, gdzie wójt Mariusz Osiak oficjalnie otworzy festyn i podsumuje roczną współpracę z sołtysami i radami sołeckimi.
Jedną z atrakcji tegorocznej imprezy będzie wspólny polonez na trawie w wykonaniu wszystkich zespołów, które zapowiedziały w niej udział. Kolorowy korowód poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”. Zespoły wezmą też udział w przeglądzie staropolskich tańców ludowych. Wystąpią w nim: „Łukowiacy”, „Wiśniewiacy”, Gminny Zespół Taneczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie, „Wesołe Nutki”, szkolny zespół z Krynki, „Mroczkowiacy”, „Jagódki” i „Zalesianki”.
Organizatorzy festynu zapraszają również na trzeci turniej sołecki i biesiadę „Swojskie jadło”. Tegoroczną imprezę zakończy zabawa z zespołem „Extreme” z Krynki.
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (276)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1681)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1681)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
dodano: 05.05.2026Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS Spodziewasz się dziecka albo zajmujesz się świadczeniami dla rodziców w swoim zakładzie pracy? Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje internetowe szkolenie, na którym opowie o urlopach i zasiłkach dla rodziców.
Zobacz materiał29-latek uciekał przed policją, miał narkotyki i sądowy zakaz. Jest tymczasowo aresztowany
dodano: 26.04.2026Na trzy miesiące do aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Krasnegostawu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował pojazdem mimo dwóch sądowych zakazów oraz posiadał znaczne ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnej.
Zobacz materiałNowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
dodano: 14.05.2026W czwartek, 14 maja br., od wczesnych godzin porannych przed bramą koszar na Majdanku w Lublinie pojawili się nowi kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej. W szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wcielono 79 ochotników rozpoczynających szkolenie podstawowe i 45 rezerwistów, którzy odbędą szkolenie wyrównawcze.
Zobacz materiałLubelskie: 6 tys. czerwcowych emerytur z podwyżką
dodano: 16.04.20266 tysięcy emerytów z województwa lubelskiego otrzymało w tym roku dodatkową podwyżkę świadczenia. Chodzi o tzw. emerytury czerwcowe z lat 2009-2019, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeliczył po zmianie przepisów.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)