Orkiestry dęte po raz szósty
dodano: 27.05.2011Nawet 300 muzyków może przyjechać w najbliższą niedzielę 29 maja do Parczewa, by wziąć udział w 6 Spotkaniach Orkiestr Dętych.
Imprezę rozpocznie tradycyjny przemarsz uczestników ulicami miasta. Artyści przejdą sprzed Urzędu Miejskiego na Plac Wolności w parku miejskim, gdzie o 14.00 wystąpi pierwsza orkiestra. Jeśli pogoda nie dopisze prezentacje zostaną przeniesione do hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Parczewie.
Swój udział w tegorocznych spotkaniach zapowiedziały orkiestry z: Bychawy, Mełgwi, Leśniowic, Niedrzwicy Dużej, Zamościa, Strzyżewic, Lublina, Rossoszy i Parczewa. Część z nich wystąpi w towarzystwie cheerleaderek. Każda orkiestra będzie miała około 30 minut, by zaprezentować się przed parczewską publicznością.
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (277)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1681)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1681)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze
dodano: 23.04.2026Od wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 3 śmiertelnych wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby. Do tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w powiecie lubartowskim i kraśnickim. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami.
Zobacz materiałKino Konesera w maju
dodano: 11.05.2026Zamojska Akademia Kultury oraz Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na spotkania filmowe z cyklu Kino Konesera. W maju na ekranie ROMERIA (14.05.2026) – najbardziej osobisty film Carli Simón, który urzeka szczerością i wizualnym pięknem, zabierając widza w emocjonalną podróż do rodzinnych korzeni oraz przedpremierowo DRUGIE ŻYCIE (28.05.2026) - kino delikatne, słoneczne i bliskie widzowi. Opowieść o tym, że czasem, by ocalić siebie, trzeba zawalczyć o swój dom. I że nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.
Zobacz materiałNieszczęśliwy wypadek podczas wycinki drzew w lesie
dodano: 21.04.2026Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w lesie pomiędzy miejscowościami Bełżec a Chyży. Podczas pracy związanej z wycinką drzew w kompleksie leśnym, 43-latek został przygnieciony przez spadający konar. Mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
Zobacz materiałZielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew
dodano: 22.04.2026Trzydzieści dorodnych sadzonek kilku gatunków drzew posadzili w środę (22 kwietnia) nad Łabuńką członkowie Rotary Clubu z Zamościa, na czele z jego prezydentem Ryszardem Antosem i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich „dowodzeni” przez wicedyrektor Bożenę Wieczorek. To była już 9. odsłona akcji „Zielone płuca dla Zamościa”.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)