Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed godziną 10. w Żernikach w gminie Ulhówek.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 77-letni kierujący Hondą wykonując manewr skrętu w lewo w drogę podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 36-letniej kierującej Volkswagenem. Na skutek zderzenia się pojazdów, jeden z nich wypadł z drogi i jazdę zakończył w polu uprawnym. Kierująca Volkswagenem, mieszkanka gminy Jarczów oraz kierujący z Hondy, mieszkaniec gminy Ulhówek oraz jego pasażerka trafili do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia.
Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów. Apelujemy o ostrożną jazdę i przestrzeganie obowiązujących przepisów na drodze.
młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska
Aktualności
więcej-
„Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
- Wakacyjne pokazy musztry
- Obywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
- Zderzenie Opla z rowerzystą zarejestrował miejski monitoring
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę
- Zmiana nazwiska nie zmienia przeszłości
- Kiedy można pobierać wodę bez pozwolenia wodnoprawnego?
- "Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (502)
- Pięć osób w szpitalu (5)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- 43-latek stracił panowanie nad motocyklem (1)
- Zderzenie auta z quadem (8)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wypadek podczas zbioru wiśni
dodano: 16.07.202665-letnia kobieta zrywając wiśnie spadła z drabiny na metalowy pręt dospawany do słupka ogrodzenia. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń ciała. Załoga lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowała ją do szpitala. Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania prac na wysokości.
Zobacz materiałSzkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych
dodano: 01.07.2026Minister Obrony Narodowej wydał decyzję nr 103/MON z dnia 22 czerwca 2026 r. w sprawie naboru do centrów szkolenia na szkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych w 2027 roku. Zgodnie z decyzją szkolenie dla kandydatów do służby w Wojskach Specjalnych będzie realizowane w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych.
Zobacz materiałWakacyjna robotyka dla dzieci!
dodano: 30.06.2026Szukasz kreatywnych zajęć dla dziecka na wakacje? Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy połączą zabawę z rozwijaniem wyobraźni, logicznego myślenia i umiejętności technicznych!
Zobacz materiał„Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
dodano: 27.07.20261 sierpnia 2026 r. o godz. 17.15 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się wydarzenie pn. „Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)