Poszukiwany listem gończym włamał się do sklepu i posiadał marihuanę
dodano: 02.06.2025Policjanci w miniony piątek zatrzymali poszukiwanego listem gończym 19 latka z powiatu chełmskiego. Ja się okazało, dwa dni wcześniej włamał się do lokalnego sklepu kradnąc z kasy pieniądze. Na domiar wszystkiego, w miejscu zamieszkania, posiadał marihuanę. Po przedstawieniu zarzutów został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok kary pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.
W miniony piątek policjanci udali się pod adres w powiecie chełmskim, gdzie według ich wiedzy miał znajdować się poszukiwany listem gończym 19 latek. Młody mężczyzna typowany był też przez kryminalnych jako sprawca kradzieży z włamaniem do miejscowego sklepu, do której doszło dwa dni wcześniej. Skradł stamtąd pieniądze z kasy fiskalnej.
Policjanci ustalili, że mężczyzna znajduje się w garażu. Na wezwania funkcjonariuszy nie otwierał drzwi. W pewnej chwili wyskoczył przez okno i podjął próbę ucieczki. Jednak już po chwili był w rękach policjantów. Podczas czynności funkcjonariusze w miejscu jego zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli niewielkie ilości marihuany. Odzyskali też część skradzionych pieniędzy.
19 latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających. Został też doprowadzony do zakłady karnego, gdzie spędzi blisko rok kary pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.
nadkomisarz Ewa Czyż
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (395)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
dodano: 25.05.2026Do niebezpiecznego wypadku podczas prac rolnych doszło w gospodarstwie na terenie gminy Łaszczów. 25-latka została poważnie ranna obsługując wóz paszowy agregatowy. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac rolnych.
Zobacz materiałZamojska Arlekinada 2026
dodano: 08.06.2026Zapraszamy na Zamojską Arlekinadę 2026 - widowisko artystyczne wzorowane na Karnawale Weneckim w wykonaniu teatru ulicznego VUALA ze Lwowa, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz muzyków Zespołu Muzyki Dawnej „Capella All’ Antico”. W widowisku zobaczymy sceny pantomimiczne, etiudy taneczne inspirowane komedią dell’arte i dawnymi tańcami dworskimi .Artyści Teatru Vuala ze Lwowa zaprezentują trzy specjalnie przygotowane etiudy inspirowane spektaklem „Cyrkowe kolory” – barwnym widowisku ulicznym łączącym teatr, nowoczesny cyrk i interaktywną zabawę z publicznością. Ponad 100 wykonawców- w bogatych historycznych strojach i stylizowanych maskach przeniesie widzów w świat weneckiego karnawału, fantazji i jarmarcznych widowisk.
Zobacz materiałWakacje z wojskiem 3
dodano: 26.05.2026Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji programu „Wakacje z wojskiem 3” - dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej.
Zobacz materiałProdukcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
dodano: 27.05.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu wraz z Oddziałem – Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał stały się planem zdjęciowym do nowego filmu dokumentalnego pod tytułem „Zamość – niezdobyta twierdza Rzeczpospolitej”. Ta ogólnopolska produkcja przybliży widzom dzieje jednego z najważniejszych systemów obronnych w historii kraju.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)