WARSZTATY EDUKACYJNE zorganizowane w ramach obchodów 6 TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów
dodano: 24.02.2025ZAPRASZAMY na warsztaty edukacyjne zorganizowane w związku z obchodami 6 TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Wydarzenie to jest wynikiem współpracy polskich ogrodów zoologicznych.
W dniach 10 - 13 marca 2025 r. odbędzie się cykl warsztatów edukacyjnych (4 spotkania – jedno spotkanie dziennie) dotyczących roli (misji) współczesnych ogrodów zoologicznych oraz tego jak nasze odpowiedzialne wybory konsumenckie mogą ocalić dziką przyrodę Azji.
Oferta skierowana jest do grup szkolnych, uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych.
Czas trwania warsztatów - 2 godz.:
I część - 45 min. – prezentacja multimedialna obejmująca zagadnienia związane z rolą współczesnych ogrodów zoologicznych oraz wpływu codziennych, świadomych wyborów konsumenckich na życie zagrożonych wyginięciem zwierząt Azji
II część – 75 min. – zwiedzanie zoo z przewodnikiem, ze szczególnym uwzględnieniem ekspozycji gatunków azjatyckich, zagrożonych wyginięciem w środowisku naturalnym.
Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji Zoo Zamość pod nr tel. 84 639 34 79.
O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach to koszt 35 zł/os. - impreza okolicznościowa promująca działalność ogrodu zoologicznego.
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (412)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Niebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
dodano: 19.05.202648-latek zdecydował się kierować seatem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany na posesji pojazd. Natomiast na trasie Hutków – Suchowola 47-letni kierowca volkswagena uderzył w drzewo, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obrażeń doznał również 86-letni kierowca suzuki, który w Chomęciskach Małych wyjeżdżając na drogę K17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.
Zobacz materiałZaproszenie na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas. 100 Lat Muzeum Zamojskiego"
dodano: 11.06.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas”, przygotowanej z okazji 100-lecia działalności instytucji.
Zobacz materiałSpotkanie z kadrą olimpijską w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 11.06.2026Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski z kadrą Olimpijską sprinterów w jeździe szybkiej na łyżwach na torze długim.
Zobacz materiałŚledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
dodano: 22.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) oraz policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną ze śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, ujawnili proceder związany z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi na dużą skalę. Postępowanie dotyczy przestępstw akcyzowych, które naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Sprawcom grozi wieloletnie więzienie oraz wysokie kary finansowe.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)