Nietrzeźwy i zziębnięty leżał na śniegu. Dzielnicowi z Żółkiewki zapobiegli tragedii
dodano: 15.01.2025Gdyby nie interwencja policjantów z Posterunku Policji w Żółkiewce noc dla 43-latka mogłaby zakończyć się tragicznie. Mundurowi kontrolowali miejsca, gdzie zamieszkują osoby narażone na wychłodzenia. Na terenie jednej z posesji zastali mężczyznę, który leżał w śniegu. Był bardzo zziębnięty, dodatkowo nietrzeźwy. Dzięki działaniom policjantów życie 43-latka zostało uratowane. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby narażone na działanie niskich temperatur. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
Wczoraj w godzinach południowych dzielnicowi Posterunku Policji w Żółkiewce asp. szt. Konrad Walkiewicz oraz asp. szt. Sławomir Brożek, w związku z zadaniami dotyczącymi okresu zimowego i niskimi temperaturami dokonywali kontroli miejsc zamieszkania osób narażonych na wychłodzenia. W trakcie kontroli w jednej z miejscowości gminy Rudnik, policjanci udali się do samotnie mieszkającego 43-latka, aby sprawdzić, czy nie potrzebuje jakiejś pomocy. Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę leżącego na ziemi. Był bardzo zziębnięty, dodatkowo nietrzeźwy.
Gdyby nie wizyta mundurowych mężczyzna pozostając w takim stanie na zewnątrz mógłby nie przeżyć nocy. Dzięki ich działaniom życie 43-latka zostało uratowane.
W okresie zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby samotne, starsze, a także nietrzeźwe, ze względu na możliwość szybkiego wychłodzenie organizmu u takich osób. Sprawdzają także miejsca ewentualnego przebywania osób bezdomnych, takie jak pustostany czy altany działkowe. Jeżeli wiemy o osobie samotnie mieszkającej albo jest to ktoś z naszej rodziny, lub jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, zareagujmy. Jeżeli widzimy kogoś, kto może szukać pomocy, a jest niezaradny albo boi się lub nie potrafi wyrazić prośby o pomoc, lub osobę, która według nas potrzebuje pomocy, nie przechodźmy obojętnie.
Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób narażonych na wychłodzenia może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uratować czyjeś życie. Jeśli mamy informacje o miejscach przebywania takich osób, możemy skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
młodszy aspirant Anna Chuszcza
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (419)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Środki przyszłych emerytów rosną w czerwcu o około 10 proc.
dodano: 01.06.2026W czerwcu środki zapisane na kontach i subkontach klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwiększają się o coroczną waloryzację. To z nich ZUS wyliczy przyszłe emerytury. Od kilku lat waloryzacja składek utrzymuje się na wysokim poziomie.
Zobacz materiałFontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
dodano: 30.05.2026Została uruchomiona na majówkę, ale teraz jest wyłączona. Fontanną na Rynku Wodnym w Zamościu muszą się zająć serwisanci firmy, która kilka lat temu instalowała w niej nowy system. Bo dysze zostały czymś bardzo mocno zapchane.
Zobacz materiałPielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
dodano: 22.05.2026W sobotę, 30 maja, w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie odbędzie się pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami. W programie przewidziano Drogę Krzyżową, adorację z indywidualnym błogosławieństwem oraz Mszę Świętą.
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)