Celowo potrącił i dwa razy przejechał po 34-latku. 27-latek odpowie za usiłowania zabójstwa
dodano: 07.01.2025Dęblińscy policjanci zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 34-latka. Do zdarzenia doszło w Dęblinie. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mężczyzna działając z zamiarem pozbawienia życia umyślnie i celowo wjechał prowadzonym przez siebie samochodem osobowym marki Seat w 34-latka przewracając go na ziemię, a następnie dwukrotnie po nim przejechał. W wyniku potrącenia 34-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
W nocy z czwartku na piątek zostaliśmy powiadomieni o potrąceniu mężczyzny w Dęblinie na ul. Podchorążych. Do wypadku doszło na nieoświetlonej drodze osiedlowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miesjce zdarzenia. Tam zastali załogę karetki pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu 34-latkowi. Jak się okazało mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Natomiast kierujący samochodem odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu.
Na podstawie zebranych informacji przez pracujących na miejscu zdarzenia śledczych wynikało, że 34-latek został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Seat. Ponadto z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca mógł celowo potrącić 34-latka.
Kryminalni z Dęblina, Ryk i KWP w Lublinie w toku podjętych czynności prowadzonych wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Rykach ustalili osobę podejrzaną o ten czyn. Następnego dnia zatrzymali na terenie Dęblina 27-latka z powiatu włodawskiego w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa.
27-latek trafił do policyjnego aresztu. W sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rykach, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 34-latka. Jak ustalili śledczy, 27-latek umyślnie i celowo wjechał prowadzonym przez siebie samochodem w pokrzywdzonego uderzając go w prawy bok i przewracając na jezdnię. Następnie dwukrotnie po nim przejechał - najpierw jadąc do przodu, a następnie cofając - powodując poważne obrażenia ciała. Jak przekazali lekarze, 34-latek przeżył tylko dlatego, że została mu niezwłocznie udzielona pomoc medyczna.
Sąd Rejonowy w Rykach po analizie zgromadzonego materiału dowodowego, przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
aspirant Łukasz Filipek
Aktualności
więcej- 20 km pod prąd drogą ekspresową S12
- Kaszuby – idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku
- Tymczasowy areszt za znęcanie nad wujkiem i uśmiercenie kota ze szczególnym okrucieństwem
- Jedno auto - dwóch pijanych
- Znacznie przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość, dostali mandaty i stracili uprawnienia
- 82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej
- Dyżury telefoniczne w sprawie renty wdowiej
- Nowy trend w nielegalnej migracji na wschodniej granicy
Komentowane Aktualności
- ZUS: 1 mln wniosków o rentę wdowią; kolejne wypłaty trafiły do klientów (1)
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Stadion oddany do użytku i rasizm w Zamościu (80)
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (336)
- Dziękuję i życzę (1626)
- Rondo Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej (24)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (130)
- Jarosławiec w sieci dróg (6)
- Nietrzeźwa 36-latka (3)
- Dziękuję i życzę (1626)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Na rowerach z promilami
dodano: 09.07.2025
Policjanci ruchu drogowego zamojskiej komendy zatrzymali trzech pijanych rowerzystów. Jeden miał ponad 2 promile, kolejny prawie 2, a trzeci ponad promil. Nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali również policjanci ze Szczebrzeszyna. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil. Pamiętajmy, że rowerzysta, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, ma swoje prawa i obowiązki. Jednym z obowiązków jest zachowanie trzeźwości w czasie jazdy jednośladem.
Zobacz materiałKultowy film w zamojskim kinie! Monty Python i Święty Graal. 50-lecie premiery
dodano: 02.07.2025
Premiera tego absurdalnego filmu nigdy nie miała miejsca w Polsce. Dlatego robimy ją teraz, 50 lat po premierze światowej, bo w 1975 roku akurat graliśmy w kinach świetną „Ziemię obiecaną” Wajdy, a później już musieliśmy szybko lecieć do sklepu, by stanąć w kolejce po mięso. Nasi „przyjaciele” zza Buga też nie bardzo chcieli, żebyśmy pękali ze śmiechu.
Zobacz materiałKobiecy wieczór w Stylowym
dodano: 23.06.2025
Centrum Kultury Filmowe „Stylowy” w Zamościu zaprasza Panie na Kobiecy wieczór w Stylowym. 26 czerwca 2025 o godz. 18:00 na ekranie zamojskiego kina „Materialiści”. To przeszywająco szczera komedia o współczesnej miłości i randkach. W gwiazdorskiej obsadzie: Dakota Johnson, Chris Evans i Pedro Pascal. Przed seansem niespodzianki dla Pań.
Zobacz materiałBiłgoraj: szkolenie z dokumentów ubezpieczeniowych
dodano: 23.06.2025Dokumenty ubezpieczeniowe w pigułce – bezpłatne szkolenie na ten temat organizuje biłgorajski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Są jeszcze miejsca.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)