Najpopularniejsze filmy 2024 w zamojskim kinie – podsumowanie roku
dodano: 02.01.2025„Akademia Pana Kleksa” (11141 widzów), „Gru i Minionki: Pod przykrywką” (10872 widzów) oraz „W głowie się nie mieści 2” (10150 widzów) to trzy najchętniej oglądane filmy w 2024 roku w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W rankingu 10 najpopularniejszych tytułów znalazły się także: „Listy do M. Pożegnania i powroty” (9403 widzów), „Vaiana 2” (8196), „Sami swoi. Początek” (7707), „Deadpool & Wolverine” (5900), „U Pana Boga w Królowym Moście” (5082), „Kung Fu Panda 4” (5077), „Wyfrunięci” (4625). Filmowych hitów nie brakowało. Najchętniej oglądane były animacje i polskie komedie. Podsumowując frekwencyjnie miniony rok, zamojskie kino odwiedziło 196 843 widzów.
Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” to nie tylko gorące premiery filmowe ale również wydarzenia edukacyjne i popularyzujące filmy o szczególnych walorach artystycznych. Zamojskie kino bierze udział w ogólnopolskim programie Edukacja Młode Horyzonty. Program realizowany jest na wszystkich poziomach nauczania szkolnego. W spotkaniach edukacji filmowej w 2024 roku wzięło udział ponad 5,5 tys. uczniów z zamojskich szkół i przedszkoli.
W 2024 roku zrealizowane zostały przez Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” cztery ważne wydarzenia filmowe. W lutym odbyły się 28. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. W sierpniu, organizowany od 12 lat we współpracy z TVP Historia oraz TVP Oddział w Lublinie, Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią". W czasie festiwalu Zamość gości czołówkę polskich dokumentalistów. To coroczne podsumowanie dorobku w dziedzinie filmu dokumentalnego, które wspiera rozwój kinematografii historycznej. Dzięki ścisłej współpracy CKF Stylowy z brokerem reklamy kinowej Kinads Media, na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się największa w Polsce plenerowa uczta dla miłośników kina pod gołym niebem czyli Kino na leżakach. W listopadzie, CKF Stylowy na 12. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina". Promocja Polskiego Filmu zaprosiło znanych i lubianych twórców filmowych: Annę Nehrebecką, Tomasza Włosoka i Łukasza Maciejewskiego.
Od marca 2024 CKF Stylowy finansuje działalność sali kinowej w Zamojskiej Akademii Kultury. Odbywają się w niej spotkania klubu filmowego, pokazy filmowe dla szkół, kino seniora z wideoprelekcją przygotowaną w ramach projektu Edukacja Spojrzenia, który uczy całościowego i uważnego odbioru dzieła filmowego.
Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w 2024 pozyskało ponad 200 tys. środków zewnętrznych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Noworoczny kalendarz premier obfituje w filmowe hity. Już w styczniu na ekranach: KLEKS I WYNALAZEK FILIPA GOLARZA – kolejna cześć filmowego hitu, na którym wychowały się całe pokolenia Polaków, KOMPLETNIE NIEZNANY – filmowa biografia Boba Dylana - jednego z najbardziej kultowych piosenkarzy. W głównej roli: Timothée Chalamet. PIEP*ZYĆ MICKIEWICZA 2 – powrót zbuntowanej ekipy z III B i ich niekonwencjonalnego wychowawcy. Ten film 24 stycznia 2025 będzie miał premierę w Zamościu z udziałem twórców! A w końcówce roku 2025 światowy hit Jamesa Camerona AVATAR 3.
Małgorzata Stępniewska
specjalista ds. marketingu i sprzedaży
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu
Aktualności
więcej-
Rodzinne warsztaty tworzenia szopek krakowskich!
- „Łączy nas bezpieczeństwo” – rusza program, który uczy, jak chronić to co najcenniejsze
- 24 tys. paczek nielegalnych papierosów w kontenerze z Chin
- Fałszywa oferta wynajmu domku w Zakopanem, 20-latek stracił 2800 zł
- Tymczasowy areszt dla 37-latka znęcającego się nad rodziną
- Skorzystała z podesłanego linku i straciła prawie 14 tysięcy złotych
- 56-latek trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną
- Nielegalne pestycydy
Komentowane Aktualności
- I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zamość kadencji 2025-2027 (2)
- 19-latek sprawcą wypadku drogowego (2)
- Nadlatuje nowy superbohater! (1)
- Zbiórka na działalność statutową Caritas (1)
- XX Sesja Rady Miasta Zamość (3)
- Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym (1)
- Nowa wersja aplikacji mobilnej e-Paragony – przełom w zarządzaniu i kontroli nad codziennymi wydatkami (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXI Sesja Rada Miasta Zamość (361)
- Kolizja na rondzie (4)
- Rewitalizacja Pałacu Zamoyskich oraz poszerzenie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Zamość (86)
- Pożar sadzy (1)
- 107. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości (13)
- 38-latek z promilami (3)
- Przerwana inwestycja (31)
- Dziękuję i życzę (1654)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Światowy Dzień Młodych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
dodano: 10.11.2025Zbliża się kolejna edycja Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach. W tym roku w naszej diecezji odbędzie się on 23 listopada w Tomaszowie Lubelskim. Zapraszamy młodzież i księży wraz z młodzieżą do udziału w tegorocznych ŚDM w diecezji zamojsko-lubaczowskiej
Zobacz materiałNiskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!
dodano: 12.11.2025Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Zobacz materiałLubelscy Terytorialsi zapraszają na szkolenia „wGotowości”
dodano: 07.11.2025Ruszył ogólnopolski program „wGotowości”, którego celem jest przygotowanie obywateli do działania w sytuacjach kryzysowych. To bezpłatne, dobrowolne szkolenia obronne dla wszystkich pełnoletnich Polaków, organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Na Lubelszczyźnie pierwsze zajęcia odbędą się już 22 listopada, a żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT zapraszają do udziału i szybkiej rejestracji.
Zobacz materiałPrzed policjantami chciał się ukryć w polu kukurydzy. Był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania
dodano: 10.11.2025Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 39 latek, który kierował Volvo. Uwagę policjantów ruchu drogowego zwrócił nadmierną prędkością. Chcąc uniknąć kontroli drogowej zjechał na drogę gruntową, po czym wbiegł w pole kukurydzy. Jednak po chwili był już w rękach policjantów. Nie dość, że był nietrzeźwy, to posiadał też decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)