Niewybuch ujawniony na polu
dodano: 26.11.2024Niewybuch pocisku artyleryjskiego został zauważony na polu w okolicach drogi w miejscowości Huta Komarowska w gminie Komarów - Osada. Niewybuch zauważyła przechodząca tamtędy mieszkanka gminy i natychmiast powiadomiła policjantów. Niebezpieczne znalezisko zostało zneutralizowane. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.
Wczoraj dyżurny komendy Policji w Zamościu został powiadomiony o znalezieniu w miejscowości Huta Komarowska przedmiotu przypominającego niewybuch. Leżący na polu, w niedalekiej odległości od drogi, niebezpieczny przedmiot zauważyła mieszkanka gminy Komarów Osada. Kobieta natychmiast zaalarmowała policjantów.
Na miejsce skierowani zostali policjanci z Łabuń, którzy potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do znaleziska.
Saperzy rozpoznali niewybuch jako pocisk artyleryjski prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej i bezpiecznie go usunęli. Patrol rozminowania sprawdził również pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.
Pamiętajmy, że niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i próbować rozbrajać. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Informatory "w obronie Ojczyzny"
- Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki drzew w lesie
- Za swoje zachowanie nie poleciał na Sycylię
- Oszustwo przy sprzedaży aparatu słuchowego z wykorzystaniem kodu blik
- Nietrzeźwa jechała bez świateł
- Nie warto chuliganić. Wandal, który zniszczył donicę w Parku Miejskim skazany
- Kobiecy wieczór w Stylowym
- ZUK i ZK nawiązują współpracę. Będą razem sprzątać Zamość
Komentowane Aktualności
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (538)
- Hulajnogą w psa (6)
- Wypadek na krajowej 17 (1)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (796)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Pałac Zamoyskich w Zamościu – Dziedzictwo Rzeczypospolitej (15)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Czarnobyl – 40 lat po katastrofie
dodano: 20.04.2026Już w najbliższy piątek – 24 kwietnia – w Mediatece – Filii nr 7 Książnicy Zamojskiej przeniesiemy się do Czarnobyla. Wirtualnie jedynie za sprawą fotografii, których autorem jest Oleksandr Syrota. Warto mieć ze sobą smartfon, by bezpiecznie znaleźć się w miejscu katastrofy.
Zobacz materiałPoszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany w Dorohusku
dodano: 02.04.2026Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Graficznej z Placówki SG w Dorohusku zatrzymali obywatela Ukrainy ściganego czerwoną notą Interpolu.
Zobacz materiałEkstradycja 41-latka poszukiwanego ENA za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą
dodano: 26.03.2026Lubelscy „łowcy głów” ustalili, że poszukiwany 41-latek ukrywa się na terenie Holandii. Dzięki współpracy z Sądem Okręgowym w Lublinie, holenderską policją i BMWP KGP wczoraj został ekstradowany do Polski. Konwój zrealizował Wydział Konwojowy Biura Prewencji KGP. 41-latek poszukiwany był ENA za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i ma do odsiadki 2 lata i 8 miesięcy.
Zobacz materiałŚwiadczenie wspierające bez pośredników – ZUS pomaga za darmo
dodano: 09.04.2026Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina: nie trzeba płacić kancelariom ani pośrednikom za pomoc w uzyskaniu świadczenia wspierającego. Wniosek można złożyć samodzielnie w portalu eZUS lub z bezpłatnym wsparciem ZUS – w placówkach i przez infolinię.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)