„Zabierzcie nas na Izbę Wytrzeźwień, bo inaczej będziemy się awanturować”
dodano: 26.11.2024Takie zgłoszenie przyjął wczoraj oficer dyżurny hrubieszowskiej policji. Jak się okazało 31 i 33 latek spożywali razem alkohol i postanowili zadzwonić na policję dla żartu. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce mężczyźni leżeli na łóżku i się śmiali. Teraz za swój żart odpowiedzą przed sądem, za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji policji. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1500 złotych.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 23:00. 31-letni mieszkaniec gminy Uchanie zadzwonił na numer alarmowy i poinformował oficera dyżurnego policji w Hrubieszowie, że wraz ze swoim kompanem piją alkohol i trzeba ich zawieźć na Izbę Wytrzeźwień bo w przeciwnym wypadku dojdzie pomiędzy nimi do awantury.
Policjanci udali się na miejsce interwencji gdzie zastali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lata, którzy byli pod widocznym działaniem alkoholu. 31-latek to konkubent matki 33- latka. Mężczyźni byli bardzo rozbawieni całą sytuacją, leżeli razem na łóżku i śmiali się. Kiedy policjanci chcieli sprawdzić ich stan trzeźwości, odmówili poddania się badaniu.
Po zakończeniu interwencji policjanci sporządzili dokumentację, która będzie przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie.
Za bezprawne wywołanie alarmu lub blokowanie telefonicznego numeru alarmowego według kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1.500 zł.
aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak
Aktualności
więcej-
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (1)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (60)
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (57)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
dodano: 25.08.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski 43-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak prowadził pojazd mechaniczny pomimo wcześniejszego sądowego zakazu, będąc dodatkowo pod wpływem alkoholu. Cudzoziemiec przez najbliższe 7 lat nie będzie mógł ponownie wjechać do Polski ani innych państw strefy Schengen.
Zobacz materiałObywatel Uzbekistanu musi opuścić Polskę
dodano: 06.08.2026Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach zatrzymali cudzoziemca, który w celu otrzymania pobytu składał w urzędzie dokumenty potwierdzające rzekome studia. Zaświadczenia i legitymacja potwierdzały nieprawdę.
Zobacz materiałOstateczna Lista projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczna Lista projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok
dodano: 10.08.2026Poniżej publikujemy ostateczną listę projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczną listę projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2027 rok.
Zobacz materiałZrealizowano ekspertyzy miejsc ukrycia w Zamościu
dodano: 19.08.2026Miasto Zamość informuje o zrealizowaniu zadania pn. „Opracowanie dokumentacji dotyczącej stanu obiektów budowlanych – Ekspertyzy Miejsc Ukrycia”, w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)