Odpowie za sprzedaż podrobionej odzieży
dodano: 14.10.2024Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zabezpieczyli łącznie blisko 750 sztuk czapek z zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych firm. Zatrzymali też właściciela towaru, który handlował podrobionym towarem na giełdzie w miejscowości Mokre. 41-latek za wprowadzenie do obrotu ubrań z podrobionymi znakami towarowymi odpowie przed sądem.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy oraz funkcjonariusze IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej skontrolowali wczoraj stoiska na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre. Zatrzymali obywatela Bułgarii w wieku 41 lat, który oferował do sprzedaży czapki z podrobionymi znakami towarowymi.
Okazało się, że sprzedawany towar nie miał nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nim znaki zostały użyte bezprawnie. Policjanci na stoisku 41-latka zabezpieczyli blisko 750 sztuk czapek z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych firm.
Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.
podkomisarz Dorota Krukowska - Bubiło
Aktualności
więcej-
163 lata temu wybuchło Powstanie Styczniowe
- Speed Dating dla Młodzieży – poznaj kogoś szybciej niż znikają stories!
- Ćwiczenia z ratownictwa na lodzie
- Rusza wysyłka PIT-ów z ZUS
- Galeria Dobroczynności dla WOŚP
- Tragiczny pożar w Chełmie
- „5 minut do miłości” – Zamość zaprasza na wyjątkowy speed dating!
- Koncert Noworoczny „Z kolędą przez Polskę” dla szkół
Komentowane Aktualności
- Speed Dating dla Młodzieży – poznaj kogoś szybciej niż znikają stories! (1)
- Ogłoszenie o likwidacji Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych Ziemi Zamojskiej (1)
- Zamość i strefa płatnego parkowania (2)
- Zamojszczyzna w Dubaju (1)
- XXII Sesja Rady Miasta Zamość (6)
- XXIII sesja Rady Miasta Zamość (7)
- Hetman Zamość w drodze po dawny blask. Walczą o powrót do 3 ligi (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIII sesja Rady Miasta Zamość (516)
- Pogotowie modlitewne (85)
- "Chronimy Zamość przed atakiem politycznego cwaniactwa" (60)
- Dziękuję i życzę (1661)
- Pożar elektrośmieci (1)
- Zima na Zamojszczyźnie (32)
- Nieudany napad (3)
- Dziękuję i życzę (1661)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
15 Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek
dodano: 24.12.202515 Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek to coroczne, muzyczne spotkanie organizowane w Zamościu, które już po raz piętnasty gromadzi miłośników tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej.
Zobacz materiałĆwiczenia z ratownictwa na lodzie
dodano: 22.01.202621.01.2026r., na zalewie w Nieliszu rozpoczęte zostały ćwiczenia z ratownictwa na lodzie. Ćwiczenia z udziałem strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Szczebrzeszynie potrwają do 22.01.2026r. Strażacy doskonalą swoje umiejętności ratownicze na akwenach wodnych pokrytych lodem. Celem ćwiczenia jest doskonalenie technik ratowania tonących osób i zwierząt po załamaniu się tafli lodu i udzielaniu wykwalifikowanej pomocy przedmedycznej.
Zobacz materiał163 lata temu wybuchło Powstanie Styczniowe
dodano: 22.01.2026163 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. „Powstanie było aktem desperacji, ale nie było szaleństwem”.
Zobacz materiałPoszukujemy dzieł do Galerii Dobroczynności dla WOŚP
dodano: 01.01.2026Drodzy Artyści, zwracamy się z propozycją przekazania wytworów Waszych utalentowanych dłoni do Galerii Dobroczynności, aby wesprzeć 34. Finał WOŚP, którego celem jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)