Tomaszów Lubelski i Zamość: ZUS wzmacnia infolinię
dodano: 03.10.2024Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzmacnia swoją infolinię. Do ogólnopolskiego zespołu konsultantów dołączyły właśnie nowe osoby, które będą pracować w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.
Centrum Kontaktu Klientów ZUS to wyspecjalizowana jednostka, w której zatrudnionych było dotychczas około 440 osób w całej Polsce. Od poniedziałku do piątku, od 7:00 do 18:00, konsultanci odbierają telefony i odpowiadają na maile od klientów we wszelkich sprawach dotyczących ubezpieczeń społecznych, świadczeń z ZUS i elektronicznych usług instytucji.
Konsultanci pracowali do tej pory w sześciu lokalizacjach: Węgrowie, Mińsku Mazowieckim, Grudziądzu, Miastku, Jaśle i Nowym Sączu. Od października w strukturze Centrum pojawiły się dwa nowe wydziały. Jeden z nich w Zambrowie, a drugi w Tomaszowie Lubelskim. W tym ostatnim zaczęło właśnie pracę 40 osób, większość wyłonionych w rekrutacji zewnętrznej. 30 osób z tej grupy świadczy pracę w budynku tomaszowskiego inspektoratu ZUS, a pozostałych dziesięć – w siedzibie Inspektoratu ZUS w Zamościu.
Ich zadaniem będzie obsługa zapytań klientów z zakresu świadczeń rodzinnych. Docelowo przejmą od pozostałych konsultantów pytania dotyczące nowego programu „Aktywny rodzic”, świadczenia wychowawczego 800+, „Dobrego Startu 300+” na wyprawkę szkolną, a także wygasających świadczeń: rodzinnego kapitału opiekuńczego i poprzedniego dofinansowania żłobkowego. – Zwiększyliśmy obsadę Centrum Kontaktu Klientów ZUS, żeby ułatwić zainteresowanym dostęp do informacji związanych ze świadczeniami. Cieszę się, że program „Aktywny rodzic” może być realizowany przez pracowników w Zambrowie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim oraz system informatyczny dostępny w całej Polsce – podkreśla prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.
Zanim nowi konsultanci zaczną odpowiadać na telefony od klientów, czekają ich intensywne szkolenia. Muszą poznać dogłębnie przepisy o świadczeniach rodzinnych, nauczyć się obsługi aplikacji informatycznych w ZUS i zapoznać ze standardami obsługi klientów. – Nasi konsultanci udzielają informacji o warunkach przyznawania świadczeń i ich wypłaty, przedstawiają rodzicowi, jakie ma możliwości. Warto jednak pamiętać, że nie podejmują za niego decyzji – zaznacza zastępca dyrektora CKK Aleksandra Balińska.
Centrum Kontaktu Klientów ZUS rocznie odbiera 3,6 mln telefonów i odpowiada na 1,2 mln maili. Infolinia działa pod numerem 22 560 16 00 w dni powszednie od godziny 7:00 do 18:00. Zapytania mailowe można przesyłać na adres [email protected].
Do kontaktu z infolinią warto wykorzystywać aplikację mobilną mZUS. Jest w niej opcja połączenia z konsultantem jako autoryzowany klient. W ten sposób dzwoniący może uzyskać szczegółowe informacje ze swojego konta w ZUS, o złożonym wniosku lub wydanej decyzji.
Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
Motorowerem potrącił pieszą na przejściu dla pieszych
- Maraton Horrorów w Zamościu: noc, która zmrozi krew w żyłach
- Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
- Zaproszenie do udziału w XXVII Zamojskich Dniach Folkloru
- Tour de Roztocze 2026 - Zwierzyniec
- Co nas różni? - spotkanie przy kawie
- Znęcał się nad rodziną. Recydywista trafił do aresztu na trzy miesiące
- ZUS i PIP zapraszają na szkolenie o wypadkach przy pracy
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (85)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (39)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (515)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Czołowe zderzenie na DK17 w Łopienniku Nadrzecznym (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
dodano: 22.05.202610. EDYCJA CHARYTATYWNEGO RAJDU KOGUTA Po latach przemierzania Polski i odwiedzania kolejnych miast… czas na Zamość!
Zobacz materiał„Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
dodano: 11.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej 1 sierpnia 2026 r. o godz. 19:00 w Zamojskim Domu Kultury.
Zobacz materiałRenciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiałBezpieczna jazda w każdych warunkach. Kierowcy 2 LBOT podnoszą kwalifikacje
dodano: 05.06.2026Kontrolowane poślizgi, symulator dachowania i trening motocyklistów z wykorzystaniem Slide Bike - tak wyglądało szkolenie doskonalące kierowców z 2 Lubelskiej Brygady OT. Celem było podniesienie bezpieczeństwa i doskonalenie umiejętności w zakresie jazdy precyzyjnej oraz właściwego reagowania podczas sytuacji awaryjnych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)