Papierosy na granicy, narkotyki w przesyłce kurierskiej
dodano: 09.08.2024• Ponad 1,7 tys. paczek papierosów ukrytych w pociągu, autokarze i samochodzie osobowym zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej (SCS).
• W przesyłce kurierskiej znaleźli 360 g marihuany.
Kontrole na granicy
Przeprowadzona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola kontrola pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze zakończyła się wykryciem tysiąca paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w podwoziu jednego z wagonów. Przesłuchani pracownicy obsługi pociągu nie przyznali się do próby przemytu.
Z kolei w samochodzie ciężarowym, przekraczającym granicę w Hrebennem, funkcjonariusze SCS znaleźli 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca pojazdu ukrył nielegalny towar w agregacie chłodniczym. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 11,1 tys. zł.
W Oddziale Celnym Drogowym w Terespolu funkcjonariusze zrewidowali natomiast samochód osobowy, którym podróżował 31-letni obywatel naszego kraju. Mężczyzna wręcz „jechał” na kontrabandzie. Papierosy, łącznie 257 paczek, ukrył w specjalnych skrytkach w błotniku, nadkolu, podłodze i zderzaku pojazdu.
Przeciwko podróżnemu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, a papierosy i przystosowany do przemytu samochód funkcjonariusze zajęli do prowadzonego postępowania.
Paczka z narkotykami
Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzący działania na terenie kraju kontrolują m.in. sortownie przesyłek kurierskich.
Podczas jednej z takich kontroli w sortowni w Lublinie trafili na paczkę z nielegalną zawartością. Nadana we Włoszech przesyłka zawierała woreczki z suszem roślinnym koloru zielonego. Przeprowadzone badania potwierdziły, że to marihuana. W sumie w paczce, adresowanej do mieszkańca Lublina, znajdowało się ok. 360 g narkotyku.
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Aktualności
więcej-
60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
- Praca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (52)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (58)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
dodano: 20.08.2026Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Nie ma drugiej takiej. Koncert Wiedeński już 9 października w Zamojskim Domu Kultury!
Zobacz materiał30 lat rehabilitacji leczniczej ZUS
dodano: 06.08.2026Niemal 1,8 mln osób skorzystało już z rehabilitacji leczniczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Program obchodzi w tym roku 30-lecie. Pomaga odzyskać sprawność i wrócić do aktywności zawodowej osobom, którym grozi utrata zdolności do pracy.
Zobacz materiałPierwszy etap remontu ulicy Koszary już na finiszu
dodano: 12.08.2026Na sporym kawałku jest już nowy asfalt, a wzdłuż ulicy chodniki. Prace przy remoncie ulicy Koszary w Zamościu postępują z każdym dniem. Pierwszy etap zostanie sfinalizowany przed początkiem roku szkolnego. Przypomnijmy, że umowa na wykonanie tej inwestycji została podpisana w maju. Prace ruszyły na początku czerwca. Na pierwszy ogień poszedł fragment od wjazdu przy samolocie na ul. Piłsudskiego do połowy Hotelu Koronnego. Niedługo po tym pracownicy firmy DROGMOST wzięli się na odcinek prowadzący do Zespołu Szkół Społecznych.
Zobacz materiałJeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”
dodano: 19.08.2026Poszukiwany przestępca seksualny z Lubelszczyzny został zatrzymany w Warszawie przez lubelskich „łowców głów”. Wcześniej informacja o poszukiwaniach 47-latka została zamieszczona na stronie internetowej Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o najbardziej poszukiwanych przestępcach Europy. Sąd wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz Czerwoną Notę Interpolu. Początkowo 47-latek ukrywał się we Włoszech, jednak zaawansowane czynności operacyjne zaprowadziły nas do stolicy, gdzie poszukiwany został zatrzymany przy pracach wykończeniowych. trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)